Virtue Sistemi

 • Görüntüleme Görüntüleme: 3,698
 • Son güncelleme Son güncelleme:
 • Ultima Online' da mavi oyuncuların sahip olduğu avantaj ve imkânlar oldukça fazladır. Virtue (erdem) sistemi de bunlardan biridir. Bu erdemlere eriştikten sonra, doğru yerde ve zamanda kullanarak işlerinizi gerçekten kolaylaştırmanız mümkündür. Tabi adından da anlaşılacağı üzere, erdem sistemini kullanabilmek için; iyi, alçak gönüllü, yiğit, dürüst vb. niteliklere sahip olmalısınız. Katillerin bunlardan yararlanması mümkün değildir...

  Paperdoll (Karakter Ekranı) üzerindeki Pentagram işaretini kullanarak erdemler penceresini açabilirsiniz.

  virtue.png

  Erdemlere sahip oldukça burada renkler değişmekte ve herhangi bir erdemin üzerine tıkladığında seviyeniz görünmektedir. Ayrıca erdemin size bahşettiği kutsal gücü kullanmak içinde burayı kullanabilirsiniz. Eğer erdeme sahip değilseniz renksiz gözükecektir.

  virtue_system.jpg

  Erdemler toplamda üç seviyedirler;

  • Seeker of ...
  • Follwer of ...
  • Knight of ...

  Not: Noktalı yerlere ilgili erdemin ismi yazılır.

  Bu seviyelerden hangisinde olduğunuzu görebilmek için, farenizi sadece üzerinde tutmanız yeterlidir. Kullanmak için de çift tıklamalısınız. Ayrıca Status çubuğuna tıklamak suretiyle, hangi erdemde ne kadar yol aldığınızı görebilirsiniz.

  Erdemler ve Açıklamaları:


  tile_compassion.jpg
  Compassion (Merhamet)

  Hedef
  : Aşk.
  Karşıtı: Despise (Hor görmek, aşağılamak)
  Sınıfı: Bard
  Şehri: Britain
  Karşıt Zindanı: Despise
  Mantra: Mu

  Compassion tapınağı Britain şehrinin kuzeyinde bulunmaktadır. Tapınak içerisinde Ankh Pendant giyili olan oyuncu 'Mu' kelimesini söylerse 1 saat boyunca Hit Point Regeneration durumunda +2 kazanım elde edecektir.

  Shrine_compassion.jpg

  Nasıl Kazanılır: Bazı şehirlerdeki Escort NPC Vendorlar ile konuşarak, onlara gitmek istediği yere kadar eşlik etmek, bir bakıma korumak ile kasılır. Günde 6 gain alabilirsiniz.

  Yararı Nedir: Compassion seviyenize ve puanlarınıza göre canlandığınız zaman daha çok hit point, mana point ve stam point'e sahip olarak canlanırsınız.


  tile_honor.jpg
  Honor (Onur)

  Hedef
  : Dürüst ve yürekli olmak.
  Karşıtı: Shame (Ayıp olanı yapmak)
  Sınıfı: Paladin
  Şehri: Trinsic
  Karşıt Zindanı: Shame
  Mantra: Summ

  Honor tapınağı Trinsic şehrinin güneyinde bulunmaktadır. Tapınak içerisinde Ankh Pendant giyili olan oyuncu 'Summ' kelimesini söylerse 1 saat boyunca Mana Regeneration ve Stamina Regeneration durumunda +1 kazanım elde edecektir. %50 şans ile +2 kazanım elde edilebilir.

  Shrine_justice.jpg

  Nasıl Kazanılır: Canı (HP) 500 ve üzerinde olan bir yaratığa Honor kullanın. Onu birebir dövüşe davet ettiniz. Eğer öldürürseniz honor kazanacaksınız.

  Yararı Nedir: Bu virtue'yi kullanarak 3 dakikalık Honor Koruması ile korunabilirsiniz. Bu koruma yaratıkların size bir süre saldırmamasını sağlar, seviyenize göre uzun sürer. Ayrıca silahınıza +20 Damage Increase Bonus kazandırır (Yaratıklara karşı).


  tile_justice.jpg
  Justice (Adalet)

  Hedef
  : Adaletli davranmak.
  Karşıtı: Wrong (Yanlış olanı yapmak, onun doğruluğuna kendini inandırmak)
  Sınıfı: Druid
  Şehri: Yew
  Karşıt Zindanı: Wrong
  Mantra: Beh

  Justice tapınağı Yew şehrinin kuzeyinde bulunmaktadır. Tapınak içerisinde Ankh Pendant giyili olan oyuncu 'Beh' kelimesini söylerse 1 saat boyunca Mana Regeneration ve Hit Point Regeneration durumunda +1 kazanım elde edecektir. %50 şans ile +2 kazanım elde edilebilir.

  Shrine_justice.jpg

  Nasıl Kazanılır: Player Killer oyuncuları (isimleri kırmızı görünür) öldürmek, her 5 dakika da 1 puan alırsınız.

  Yararı Nedir: Protection Atmak, eğer bir oyuncuyu himayenize alırsanız, Champion yaratığı kestiğiniz takdirde çantanıza düşecek olan Power Scroll (PS)'nin aynısına himayenize aldığınız kişi de sahip olacaktır. Bunun için tek şart korumaya aldığınız kişinin ve sizin PK olmamanız ve aynı zindanda bulunmanız.


  tile_sacrifice.jpg
  Sacrifice (Kurban)

  Hedef
  : Fedakarlık.
  Karşıtı: Aç gözlülük, bencil davranmak.
  Sınıfı: Tinker
  Şehri: Minoc
  Karşıt Zindanı: Covetous
  Mantra: Cah

  Sacrifice tapınağı Vesper şehrinin kuzeyinde bulunmaktadır. Tapınak içerisinde Ankh Pendant giyili olan oyuncu 'Cah' kelimesini söylerse 1 saat boyunca Hit Point Regeneration ve Stamina Regeneration durumunda +1 kazanım elde edecektir. %50 şans ile +2 kazanım elde edilebilir.

  Sacrifice_shrine.jpg

  Nasıl Kazanılır: Sahip olduğunuz fame puanlarınızı başka bir yaratığa aktararak. 10000 üzerinde olma şartı var. Aktarmak için Sacrifice virtue'süne iki defa tıklayın ve sonra aktaracağınız yaratığı seçin. Yalnız yaratık Daemon, Balron gibi kuvvetli olmalı.

  Yararı Nedir: Seviyenize göre haftada 1-3 kere kendinizi canlandırabilirsiniz. Yalnız canlandırırken 1000 fame kaybedersiniz.


  tile_valor.jpg
  Valor (Cesaret)

  Hedef
  : Mertlik, Kahramanlık.
  Karşıtı: Güçsüzlük.
  Sınıfı: Savaşçı
  Şehri: Jhelom
  Karşıt Zindanı: Destard
  Mantra: Ra

  Valor tapınağı Jhelom şehrinin güneyindeki adada bulunmaktadır. Tapınak içerisinde Ankh Pendant giyili olan oyuncu 'Ra' kelimesini söylerse 1 saat boyunca Stamina Regeneration durumunda +2 kazanım elde edecektir.

  Shrine_valor.jpg

  Nasıl Kazanılır: Champion yaratıklarını ortaya çıkarmak için level kasarken puan alırsınız.

  Yararı Nedir: Champion yaratıklarını ortaya çıkarmanızda 1 level yukarı geçmenizi sağlar. Kullanmak için Valor'un simgesine tıklayın ve altarın ordaki kafaya işaretleyin. Her champta sadece 1 kere kullanılabilir.


  tile_humility.jpg
  Humility (Tevazu)

  Hedef
  : Prensiplerinin olmaması, Kibirli olmamak.
  Karşıtı: Shame (Kendini beğenmiş olmak)
  Sınıfı: Shepherd (Çobanlık)
  Şehri: Magincia
  Karşıt Zindanı: Doom veya Hythloth
  Mantra: Lum

  Humility tapınağı Fire adasında bulunmaktadır. Tapınak içerisinde Ankh Pendant giyili olan oyuncu 'Lum' kelimesini söylerse 1 saat boyunca Mana, Hit Point veya Stam Regeneration durumlarında +3 kazanımları elde edecektir.

  Humility_shrine.jpg

  Nasıl Kazanılır: Young (genç) oyuncuların sponsoru olmak koşuluyla, onların sponsoru olduğunuz her yetenek geliştiği anda siz de Humility kasmış olursunuz. Tecrübesiz oyuncunun sponsoru olmak için, kendi erdem çemberinizden bu erdeme çift tıklayıp sponsor olacağınız karakteri işaretleyin. Tecrübesiz oyuncu ile hangi yetenek üzerine sponspr olacağınızı karar verince süreç başlamış olur.

  Yararı Nedir: Aktif edildiği zaman belli süreliğine şu Bonus' ları elde edersiniz:

  - İlk seviyede: +10 Hit Point, +10 Mana, +10 Stamina
  - İkinci seviyede: +20 Hit Point, +20 Mana, +20 Stamina
  - Üçüncü seviyede: +30 Hit Point, +30 Mana, +30 Stamina


  tile_honesty.jpg
  Honesty (Dürüstlük)

  Hedef
  : Dürüstlük.
  Karşıtı: Deceit (Yalancılık ve hilekarlık)
  Sınıfı: Mage (Büyücü)
  Şehri: Moonglow
  Karşıt Zindanı: Deceit
  Mantra: Ahm

  Honesty tapınağı Dagger adasında bulunmaktadır. Tapınak içerisinde Ankh Pendant giyili olan oyuncu 'Ahm' kelimesini söylerse 1 saat boyunca Mana Regeneration durumunda +2 kazanımları elde edecektir.

  Honesty_shrine.jpg

  Nasıl Kazanılır: Felucca haritasında dolaştığınızda yerde kayıp eşyalar (Amor, Shield, Weapon) göreceksiniz. Dürüst olduğunuzu göstermek için kayıp eşyayı Felucca haritasındaki şehir bankalarında bulunan kayıp eşya kutusuna bırakmalısınız. Dürüstlüğünüzü gösterdiğiniz takdirde erdem puanı kazanmış olacaksınız. Eğer Forensic Evaluation yeteneğini kullanıp eşyanın kime ait olduğuna bakıp o kişiye eşyasını verirseniz daha çok erdem puanı kazanırsınız.

  Yararı Nedir: Tüm satıcılar dürüstlüğünüze göre satın alacağınız eşya için indirim uygularlar.


  tile_spirituality.jpg
  Spirituality (Maneviyat)

  Hedef
  : Doğruluk, Sevgi ve Paylaşmayı Bilmek
  Karşıtı: Küfür etmek
  Sınıfı: Ranger
  Şehri: Skara Brae
  Karşıt Zindanı: Hythloth
  Mantra: Om

  Spirituality tapınağı Britania ve Trinsic şehirleri arasındanki yol üzerinde bulunmaktadır. Tapınağa ulaşmak için merdivenlerin üstünde durum ve 'Om Om Om' demeniz gerekmektedir.

  Spirituality_shrine.jpg

  Tapınak içerisinde Ankh Pendant giyili olan oyuncu 'Om' kelimesini söylerse 1 saat boyunca Mana, Hit Point ve Stamina Regeneration durumlarından +1 kazanımları elde edecektir. % 25 oranla +2 kazanım elde edebilmektedir.

  Nasıl Kazanılır: Virtue menüsündeki Spirituality seçeneğini kullanmak için diğer oyuncuları iyileştirerek veya dirilterek puan kazanmanız gerekmektedir.

  Yararı Nedir: Virtue menüsündeki Spirituality seçeneğini kullanarak yaşayan oyuncuyu veya evcil hayvanı hedeklemek gelen hasarı emerek Spirituality kalkanı verecektir.

  • Seeker: 50 kalkan HP için %5 kalkan
  • Follower: 100 kalkan HP için %10 kalkan
  • Knight: 200 kalkan HP için %20 kalkan