Tailoring

17 Aralık 2017
Tailoring
 • [​IMG]

  Tailoring yeteneği imal etmek,tamir etmek, kumaş ve deri zırhları enhance etmektir. Eşyaları tamir ederken, başarısız olmayı ve item durabilitysindeki kaybı engellemek için yüksek yetenek seviyesine ihtiyaç duyacaksınız. Yüksek yetenekli bir terzi, dikis seti(sewing kit) kullanarak repair deed yapabilir, repair opsiyonunu kullanıp boş bir scrollu hedeflemelisiniz.

  Yaratıklardan kazandığınız deri zırhlar, renkli derilerle enhance edilebilirler.

  Terzilerin rol aldığı başka bir aktivite de bulk orderlardir. NPC terziler ,usta terzilere bulk order deed önerirler ve bu deedler tamamlandığında ödül olarak altın ya da eşya olarak öderler. Bulk orderlar için ödüller çok çesitlidir. Bazi iyi ödüller: clothing bless deed, tailoring Power Scroll ve sihirsel özellikli zırhların yapımında kullanılan runic sewing kitler.

  Terziler birşeyler imal etmek için materyallere ihtiyaç duyarlar. Elbiseler için kumaşa, zırhlar için deriye ve bone armor için kemiklere. Kumaş, NPC terzilerden alınabilir veya yün, pamuk, keten toplanıp çıkrık da (spinning wheel) dokunarak yapılabilir. Düz (plain) deri, NPC furtrader ve leather workerlardan alınabilir. Tüm deri tipleri çeşitli hayvanları öldürerek elde edilebilir. Ceset üstüne bıçak kullanarak hayvan derisi elde edilir. Kemikler, zombies ve horde minion gibi yaratıkları öldürerek elde edilir.

  Materyaller veren yaratıklar:

  Yün: Koyun.

  Düz Deri: Tüm tip ayılar ve kurtlar, boğalar, inekler, pumalar, panterler, kar leoparları, boğa kurbagaları, gamanlar, keçiler, goriller, geyikler, lamalar, atlar, walruslar, hiryular, swamp dragonlar, fareler, tavsanlar, mongbatlar, boglingler, tsuki wolve, yamandonlar

  Spined Deri: Dire wolves, hellcats, large hellcats, giant toads, ridgebacks, alligators, giant serpents, ice serpents, lava serpents, lava lizards, imps, bütün ratmenler, pixies, centaurs, lizardmen, kappas.

  Horned Deri: Ki-rins, unicorns, sea serpents, drakes, wyverns, deathwatch beetles.

  Barbed Deri: Nightmares, dragons, serpentine dragons, skeletal dragons, ancient wyrms, shadow wyrms, white wyrms, bake kitsune.

  Kemikler: Giant serpents, lava serpents, ant lions, bogles, bone magi, skeletal magi, horde minions, sand vortices.

  Skill Geliştirme

  • 10 - 35: Flower Garland
  • 35 - 50: Skirt
  • 50 - 74.6: Fur Boots
  • 74.6 - 99.6: Oil Cloth
  • 99.6 - 105: Cloth Ninja Hood
  • 105 - 110: Studded Hiro Sode
  • 110 - 116: Studded Leggings
  • 116 - 119: Studded Tunic
  • 119 - 120: Bone Leggings

  Terzi yeteneğini geliştirirken, yaptığınız şeyleri makas kullanarak geri kazanmak faydalıdır.