Stealing

 • Görüntüleme Görüntüleme: 3,105
 • Son güncelleme Son güncelleme:

Navigasyon

   Alchemy
   Anatomy
   Animal Lore
   Archery
   Arms Lore
   Begging
   Blacksmithy
   Bushido
   Camping
   Carpentry
   Cartography
   Chivalry
   Cooking
   Discordance
   Fencing
   Fishing
   Fletching
   Focus
   Healing
   Herding
   Hiding
   Imbuing
   Inscription
   Lockpicking
   Magery
   Meditation
   Mining
   Musicianship
   Mysticism
   Necromancy
   Ninjitsu
   Parrying
   Peacemaking
   Poisoning
   Provocation
   Remove Trap
   Snooping
   Spellweaving
   Spirit Speak
   Stealing
   Stealth
   Tactics
   Tailoring
   Throwing
   Tinkering
   Tracking
   Veterinary
   Wrestling
 • stealing.png

  Stealing yeteneği oyuncunun çantasındaki eşyaları çalmak için kullanılır. Bless ve insure edilmiş eşyalar çalınmadığından hırsızlar bu işi zorlayıcı bulurlar. Yine de, hırsızlar insureli olmayan veya yapılamayan şeyi çalabilirler. Özellikle cursed eşyaolan power scrollar gibi. Ayrıca çok sık olmasa da, oyuncular yeni elde ettikleri şeyleri insure etmeyi unutabilir veya üşenebilirler bir hirsiz da bunu fark edecektir.

  Bir eşyayı çalmak için, yetenek listesinden stealing skilini aktive edin. Sonra, ya oyuncunun çantasında çalmak istediğiniz eşyayı hedefleyebilirsiniz ya da rastgele bir şey çalmak için oyuncuyu hedefleyebilirsiniz.

  Daha yüksek stealing yeteneği, bir eşyayı çalmada size daha yüksek başarı şansı verir. Ayrıca bir seferde çalacağınız eşyanın maksimum ağırlık miktarını arttırır. Buna rağmen, 120 stealing yeteneğinde bile, hırsızlık yaparken fark edilme şansınız bulunmaktadır. Fark edilirseniz suçlu durumuna düşersiniz ve şehir içinde iseniz, muhafızlar suç için sizi cezalandırırlar.

  Bir oyuncudan eşyayı başarı ile çaldığınızda bile tamamen güvenli olmazsınız. Eğer çok değerli bir şey çaldıysanız gizlenmek isteyeceksiniz. Çünkü bir oyuncudan çaldığınız eşya ile 2 dakika içinde ölürseniz, çalınan eşya otomatik olarak sahibine geri dönecektir. Yakin zamanda çalınmış eşyalar insure edilemezler.


  Hırsız Guildine Katılmak

  Oyunculardan çalabilmek için, hırsız guildinin bir üyesi olmanız gereklidir. Hırsız guildine girmek için çeşitli gereklilikler bulunmaktadır;

  • Stealing (çalma) yeteneğiniz en az 60.0 olmalı,
  • Karakterinizin en az 48 saat online süresi (oyunda kalma) olmalı,
  • Masum kişileri öldürmemiş (kill almamış) olmalı,
  • Karakter açılış tarihinden en az 7 gün geçmesi gerekmektedir.
  Eğer bu gereklilikleri sağlıyorsanız, thief guildmaster bulun; mesela, Britain de 3 thief guildmaster vardır. Thief guildmastera dogru yürüyün ve "{isim} join" diyerek berlirli bir para karşılığı guilde katılın.

  Hırsız guildine girdiğinizde, diğer oyuncular Forensic Evaluation skillerini kullanarak sizin bir hırsız olduğunuzu anlayabilirler. Gerçekte bunu engellemenin bir yolu yoktur. Eğer bir oyuncu öldürürseniz, hırsız guildi üyeliğiniz geçici olarak durdurulacak ve kill sayınız düşenedek hırsızlık yapamayacaksınız.

  Hırsız guildinde olmanın bir ilave faydasın da, disguise kit (kılık değiştirme seti) kullanma becerisidir. Satın almak için, thief guildmastera gidin ve "{isim} disguise" dediğinizde size disguise kit in ücretini söyleyecek, altın miktarını üstüne bırakın. Disguise kit, 2 saat süre boyunca görünümünüzü ve isminizi değiştirir. Gerçek isminizi saklayarak hırsızlık yapmanıza imkan sağlar.

  Oyunculardan çalmaya ilave olarak, stealing yeteneği, Doom zindanından, Yomotsu Mines ve Fan Dancer Dojo dan artifact çalmada kullanabilirsiniz. Yeteneğiniz 120 yapmak şansınızı oldukça arttırır.

  Ayrıca hırsızlık factionlarda şehri ele geçirirken sigillerini çalarkende çok kullanılır.

  Artifact, sigil, NPC lerden, guild arkadaşlarınızdan veya katillerden çalmak için hırsız guildi üyesi olmak gerekli değildir.


  Skill Geliştirme

  Hırsızlığı geliştirmek için, bu yeteneği geliştirmeye ihtiyacı olan bir guild arkadaşı bulmak yararlıdır. Üstünde gelişim sağlayacağınız eşyalardan satın alın, guild arkadaşınız da alsın yan yana durun ve birbirinizden çalmaya başlayın. Bu yolla, çalınacak sabit eşyalarınız olacaktır.

  Daha hızlı geliştirme için, yetenek seviyenizin izin verdiği maksimum ağırlıktaki eşyaları çalın. Eğer maksimum ağırlıkta eşyalarınız yoksa, birkaç stone daha hafif eşyalarda gelişim için kullanılabilir ama süreç biraz yavaş olacaktır.


  Yetenek Seviyelerinde Çalabileceğiniz Maksimum Ağırlıklar:

  • 0 - 7.5 : 2 stones (çogu imalat aletleri)
  • 7.5 - 17.5 : 3 stones (lute, bone harvester, dye)
  • 17.5 - 27.5: 4 stones (shepherd's crook, hatchet, drum)
  • 27.5 - 37.5 : 5 stones (shovel, composite bow, wooden shield, buckler)
  • 37.5 - 47.5 : 6 stones (bow, broadsword, bronze shield)
  • 47.5 - 57.5 : 7 stones (crossbow, bardiche, metal kite shield)
  • 57.5 - 67.5 : 8 stones (smith's hammer, scepter, heater shield)
  • 67.5 - 77.5 : 9 stones (heavy crossbow, hammer pick)
  • 77.5 - 87.5 : 10 stones (lap harp, war hammer)
  • 87.5 - 97.5 : 11 stones (pickaxe, pitchfork)
  • 97.5 - 107.5 : 12 stones (lance, ornate axe, iron ore)
  • 107.5 - 117.5 : 13 stones (hmmmm?)
  • 117.5 - 120 : 14 stones (mace)