Spellweaving

 • Görüntüleme Görüntüleme: 1,414
 • Son güncelleme Son güncelleme:

Navigasyon

   Alchemy
   Anatomy
   Animal Lore
   Archery
   Arms Lore
   Begging
   Blacksmithy
   Bushido
   Camping
   Carpentry
   Cartography
   Chivalry
   Cooking
   Discordance
   Fencing
   Fishing
   Fletching
   Focus
   Healing
   Herding
   Hiding
   Imbuing
   Inscription
   Lockpicking
   Magery
   Meditation
   Mining
   Musicianship
   Mysticism
   Necromancy
   Ninjitsu
   Parrying
   Peacemaking
   Poisoning
   Provocation
   Remove Trap
   Snooping
   Spellweaving
   Spirit Speak
   Stealing
   Stealth
   Tactics
   Tailoring
   Throwing
   Tinkering
   Tracking
   Veterinary
   Wrestling

 • Spellweaving, Magery den önemli derecede farklı olan büyü yapma tipidir. Dövüşte magery kullanmayan bir oyuncu, spellweaving kullanmayı düşünebilir.

  Spellweaving büyüleri, yapılınca ellerinizdekileri çantanıza indirmez, spell channeling ekipmanına ihtiyacınız yoktur. Spellweaving, faster casting ve faster cast recovery bulunan ekipmanlardan etkilenir, maksimum 4 faster casting ve 8 faster cast recovery. Ayrıca büyüler bileşen harcamaz.

  Bu büyüleri yapabilmek için, arcanist olmalısınız bunun için de spellweaving questini tamamlamalısınız (Queste başlamak için Heartwood taki Aeluva veya Sanctuary deki Koole ile konusun). Tamamlandığında spellweaving kitabı, Arcane Circle ve Gift of Renewal büyülerin sahip olabilirsiniz.

  Spellweaving scrolları (Summon Fey Scroll ve Summon Fiend Scroll hariç) aşağıdaki yaratıkların lootlarından düşebilir:

  Dread Horn, Lady Melisande, Monstrous InterredGrizzle, Shimmering Effusion, Travesty, Abscess, Coil, Flurry, Gnaw, Grim, Grobu, Guile, Ilhenir, Irk, Lady Jennifyr, Lady Lissith, Lady Marai, Lady Sabrix, Lurg, Malefic, Master Jonath, Master Mikael, Master Theophilus, Meraktus, Miasma, Mistral, MougGuur, Putrefier, Pyre, Red Death, Saliva, Silk, Sir Patrick, Spite, Swoop, Szavetra, Tangle, Thrasher, Changeling, CrystalDaemon, CrystalHydra, Crystal Lattice Seeker, Crystal Vortex, Crystal Wisp, Fetid Essence, Hydra, Insane Dryad, Interred Grizzle, Minotaur, Minotaur Captain, Minotaur General, Minotaur Scout, Satyr, Troglodyte, Unfrozen Mummy, Virulent


  Summon Fey (Friend of the Fey), Summon Fiend (Fiendish Friends), Arcane Circle (The Human Blight - Unnatural Creations) ve Gift of Renewal Scroll (The Human Blight - Unnatural Creations) büyüleri sadece questlerden elde edilebilirler.

  İkonBüyü AdıManaYetenekEtki AlanıEtki SüresiAçıklama
  Icon arcane circle.gif
  Arcane Circle
  Myrshalee
  240Büyüyü yapan ve Arcane Circle içindeki diğer 4 Arcanist1-10 saat (Skill x 10/ 240, minimum 1) (Her ekstra arcanist başına +1 saat)Büyüyü yapan kişi ve 4 arkadaşı bir Arcane Circle içinde durmalıdırlar. Büyücü büyüyü yaptığı zaman, bir şarj edilmiş yeşim(emerald) (Arcane Focus da deniyor) , büyücü için ve yanındaki diğer arcanistler için yaratılır. Bu Arcane Focus, büyücünün ve arcane circledaki diğer arcanistlerin büyü güçlerini, sürelerini, arealarını güçlendirir.

  1550526112479.png


  Notlar: Şu şekilde kullanılabilir mesela, 6 tamer şampiyona/df ye gidecekler, gitmeden önce bu arcane circle ı uygularlar, öyle giderler, ki büyü güçleri üst seviyelerde olsun.
  Icon attunement.gif
  Attunement
  Haeldril
  240Büyüyü yapan1-5 dakika (Skill x 10 / 240, minimum 1)Arcane Focus Bonus: Büyünün süresini ve absorb edilecek hasar miktarını arttırır

  Düşmanın yaptığı melee (physical) ataklar %50 az zarar verir.
  Icon gift of renewal.gif
  Gift of Renewal
  Olorisstra
  240Hedeflenen kişi30 saniyeArcane Focus Bonus: Arcanist başına +1 hp regen, +10 saniye süre, +2% cure şansı.

  Büyünün yapıldığı kişinin hp regenini artırır. Bir kereliğine cure de eder, ama cure ettiğinde büyü son bulur. Büyü yapıldıktan sonra büyünün yapıldığı kişi poison yerse, bu büyü poison u 1 kez curelemeye çalışır.

  Notlar: Şampiyonlarda da pvp de de çok işe yarayabilir.
  Icon natures fury.gif
  Nature's Fury
  Rauvvrae
  240Hedeflenen konum26 - 42 saniye, 25 + ((Skill x 10) / 240, minimum 1)) ya da böcekler öldürülene kadarArcane Focus Bonus: Arcanist başına her bir böcek kümesi için +1 damage ve +2 saniye süre

  Poison hasar veren bir böcek kümesi yaratıp düşmanlarınıza salabiliyorsunuz. Böcekler büyücü tarafından kontrol edilemezler. Böcekler ne kadar kızarsa o kadar çok hasar veriyorlar.
  Icon immolating weapon.gif
  Immolating Weapon
  Thalshara
  3210Büyüyü yapanın elindeki yakın dövüş silahı11-15 saniye, 10 + ((Skill x 10 / 240, minimum 1))Arcane Focus Bonus: Arcanist başına +1 damage ve +1 saniye süre.

  Geçici bir süre için büyücünün elindeki yakın dövüş silahına ekstra fire damage verir. Sadece Swords, Mace ve Fencing yakın dövüş silahlarında kullanılabilir, yay v.b. uzun menzilli silahlarda kullanılamaz.
  Icon thunderstorm.gif
  Thunderstorm
  Erelonia
  321010 kareye kadarAnlıkArcane Focus Bonus: Arcanist başına +1 damage, +1 kare menzil, +1 saniye FCR penaltı süresi

  Büyü yapıldığında etki alanındaki tüm düşmanlara energy damage verir. Büyüden zarar gören düşman o sırada büyü yapıyorsa ve büyü kesildiyse minimum 5 saniye FCR panaltısı alır. Resisting Spells bu penaltının oluşmasını engellemede yardımcı olur.
  Icon arcane empowerment.gif
  Arcane Empowerment
  Aslavdra
  5024Büyüyü yapan16 - 32 saniye, 15 + ((Skill x 10) / 240, minimum 1))Arcane Focus Bonus: Arcanist başına +14% spell damage, geliştirimiş Healing ve +2 saniye süre

  Büyüyü yapanın spell damage ve healing ini yükseltir. Summon edilen yaratıkların Hit Point'leri %10 fazla olur ve dispel edilmeleri zorlaşır.
  Icon ethereal voyage.gif
  Ethereal Voyage
  Orlavdra
  3224Büyüyü yapan26 - 42 saniye. 25 + ((Skill x 10 / 240, minimum 1)) ya da büyücü saldırana kadarArcane Focus Bonus: Arcanist başına +2 saniye süre

  Büyücüyü parlak yeşil bir Meer Mage'e çevirir. Yaratıklar büyü süresince ya da siz onlara saldırana kadar sizi görmezden gelecektir. Alan saldırılarından hasar almaya devam edersiniz. Bu büyü Heat of Battle sırasında yapılamaz ve tekrar kullanımlar arasında birkaç dakika beklemek gerekir. İsimli yaratıklar sizi görmeye devam eder (Balronlar, Rend, bosslar v.b.)
  Icon reaper form.gif
  Reaper Form
  Tarisstree
  3424Büyüyü yapanTekrar yapılana ya da ölene kadarArcane Focus Bonus:

  Lich Form'a ve Wraith Form'a aşinalığınız vardır... Büyüyü attığınızda, yürüyen bir ağaca dönüşüyorsunuz, Swing Speed e, Spell Damage e ve Resistlere bonus alıyorsunuz, ancak Fire resistiniz ve yürüme hızınız düşüyor.

  Not: Arkadaşınız Mind Rot ve Paralize atsın, sizde reaper form a geçin, sonra artık Allah ne verdiyse... İnvis mod'da iken süpriz atak yapmak için de kullanılabilir. En iyi kullanım alanı: Arkadaşınız bir şampiyon/paragon/df keserken sizde reaper form'a geçersiniz, hızlı hızlı atarsınız okları :)
  Icon gift of life.gif
  Gift of Life
  Illorae
  7038Büyü yapıldıktan sonra, Büyücü veya onun sahip olduğu Bonded hayvanlardan birisi ölürse, %50 can ile anında dirilir.
  Icon summon fey.gif
  Summon Fey
  Alalithra
  1038"Fey" yaratır. Fey burada Pixie gibi birşey galiba, tam emin değilim, ama Lord Oaks spawnında etkili olan Slayer çeşidinin adı "Fey Slayer". Büyü sadece quest sistemi ile öğrenilebiliyor
  Icon summon fiend.gif
  Summon Fiend
  Nylisstra
  1038Üsttekinin aynısı, Fey yerine Fiend yaratıyor.
  Icon dryad allure.gif
  Dryad Allure
  Rathril
  4052İnsancılları kontrol etme büyüsü. Örnek: Meer Eternal :p
  Icon essence of wind.gif
  Essence of Wind
  Anathrae
  4052Wildfire ile aynı, sadece cold damage vuruyor, ve büyüyü yiyen kişiler hafifçe donuyorlar, attack speedleri ve büyü atma hızları düşüyor.
  Icon wildfire.gif
  Wildfire
  Haelyn
  5066Etrafınıza fire damage vuruyor. Necro'da wither, Magery de Earthquake, Chivalry de Holy Light... Hepsi hesapta aynı.
  Icon word of death.gif
  Word of Death
  Nyraxle
  5080Hedef verdiğiniz kişiyi, belli bir HP değerinin altında ise direkman öldürür. Öldüremezse de rastgele bir damage verir.

  En mantıklı kullanımı: Harrower, DF, diğer şampiyonlar, paragonlar, max HP si yüksek olan herhangi birşey.

  Yetenek Geliştirme

  Skill seviyesinde yapılacak büyüler:

  • 0 - 37: Arkadaşınız varsa Arcane Circle, yoksa Nature's Fury veya Gift of Renewal
  • 37 - 38: Reaper Form
  • 38 - 75: Summon Fey or Summon Fiend
  • 75 - 100: Wildfire
  • 100 - 120: Word of Death
  Kaynaklar: http://www.uoguide.com/Spellweaving, http://demisetr.forumotion.net/t30-spellweaving-skilli-acklama