Runic Reforging

 • Görüntüleme Görüntüleme: 3,422
 • Son güncelleme Son güncelleme:
 • menu1a-253x300.jpg

  Runic kitler ile yapılan ekipmanlardan daha güçlü ekipmanlar yapabilirsiniz. Bunun için Runic Kit ile Soul Forge'un beraber kullanılması gerekmektedir.

  Runic araçlar, Soul Forge’dan uzak kullanılırsa, crafting penceresi belirir ve runic tool normal olarak kullanılabilir. Fakat Soul Forge yanında iseniz, runic tool runic reforging menüsünü açılır. Runic Reforging kullanımı için Imbuing yeteneğinin 65 ve üstü olması gerekmektedir. Bu gereksinimleri karşılayabiliyorsanız eşya seçmek için hedef göstermeniz istenecektir.

  Ekipman seçildikten sonra reforging menüsünüden magical özellikleri ekleyebilirsiniz. Seçtiğiniz ekipman normal tool ile yapılabilir olmalıdır. ( Örneğin; Runic Sewing kit kullnılarak, leather tunic ile reforge edilebilinir ama bir mace ile edilemez.) Aynı zamanda reforge edilecek item normal item olmalıdır, magical özelliği olmayan ve özel bir craft materyalden üretilmemiş olan, exceptional üretim ekipmanlar bunlara dahil değildir.

  Aynı runic tool'un farklı materyal veya tipi iki runic tool bir araya getirilerek kullanım sayılarını birleştirebilirsiniz. Farklı iki runic tool sadece toplam kullanımları 100 den aşağı ise birleştirilebilir.

  Reforging Opsiyonları

  Reforge edilmek için eşya seçtikten sonra, eşya üzerinde yapmak istediğiniz reforging seçeneğini menüden seçersiniz.

  Opsiyonlar;

  • Powerful Re-Forging – Eşyanın biraz daha magical özellik edinmesini sağlar.
  • Structural Re-Forging - Eşyanın daha fazla magical özellikleri almasını sağlar ama eşya Brittle olur, Powder of Fortifying basılamaz.

  • Fortified Re-Forging – Eşya yüksek dayanıklılığa (durability) sahip olur. (Structural Reforging gerektirir)
  • Fundamental Re-Forging – Eşyanın önemli oranda magical özelliğe sahip olmasını sağlar, fakat item tamir edilemez (repair) ama dayanıklılığı (durability) artar.

  • Integral Re-Forging – Eşyanın dayanıklılığı (durability) daha da arttırır (Fundamental Re-Forging gerektirir.)
  • Grand Artifice – Yapılan eşyanın ya başına koyar ya da sonunda ön ek koyar.

  • Inspired Artifice – Eşyanın başına mı sonuna mı ön ek konulacağını seçersiniz.( Grand Artifice) gerektirir)

  • Exalted Artifice – Eşyanın 2 ismi olur. Hem başına hem sonuna koyar (Grand Artifice gerektirir)
  • Sublime Artifice – Eşyaya ikinci başa veya sona ön ek ekleme olanağını verir. (Grand Artifice ve Exalted Artifice gerektirir)

  menu1-260x300.jpg menu2-254x300.jpg

  Seçilen her opsiyon eşyanın magical özelliğini biraz arttıracaktır, aynı zamanda reforge etmesi için gerekli olan charge sayısını da arttıracaktır. İstenilen opsiyonlar seçildikten sonra, reforge butonuna basın ve reforge etmeye başlayın.

  İlk 5 seçenek eşyanın reforge sürecinde ne kadar magical güce sahip olacağı ile ilgilidir. Eğer sadece bunlar seçildi ise sonuç normal runic kit ile üretime kısmen benzer olur fakat daha yüksek kuvvetlerde oluşur.

  Son 4 opsiyon ise artifactlerle alakalıdır. Bunlar seçildiğinde, eşyanın başına ve sonuna ekler getirir ki aynen lesser veya greater artifactlerde olduğu gibi. Lesser ve greater artifactlerde olduğu gibi eşyanın başına ve sonuna gelen özellikler normalde bulunan eşyalardan farklılık gösterebilir. Lakin runic reforge kit ile yapılan eşyalar orjinalde bulunan artifactler kadar kuvvetli olmayabilir.