Resisting Spells

 • Görüntüleme Görüntüleme: 2,542
 • Son güncelleme Son güncelleme:

Navigasyon

   Alchemy
   Anatomy
   Animal Lore
   Archery
   Arms Lore
   Begging
   Blacksmithy
   Bushido
   Camping
   Carpentry
   Cartography
   Chivalry
   Cooking
   Discordance
   Fencing
   Fishing
   Fletching
   Focus
   Healing
   Herding
   Hiding
   Imbuing
   Inscription
   Lockpicking
   Magery
   Meditation
   Mining
   Musicianship
   Mysticism
   Necromancy
   Ninjitsu
   Parrying
   Peacemaking
   Poisoning
   Provocation
   Remove Trap
   Snooping
   Spellweaving
   Spirit Speak
   Stealing
   Stealth
   Tactics
   Tailoring
   Throwing
   Tinkering
   Tracking
   Veterinary
   Wrestling
 • resistingspells.png

  Magic Resistance veya Resisting Spells, her oyuncu için gereklidir, özellikle de bir PvP durumu içindeyseniz.

  Sihir direncine (magic resistance) sahip olmanın en belirgin özelliği, sizin doğal resistlerinizdedir. 100 magic resistance ile, otomatik olarak her resistiniz 40%'a sahip olacaktır, hatta çıplakken bile. Yeni bir oyuncu için, bu büyük bir faydadır, çünkü bir süre için iyi zırhlar bulamayacaksınız. Sadece physical resist içeren (bir spined leather seti gibi) bir zırh giyebilirsiniz. Yeteneğinizi 120'ye çıkarmak her resiste 44% verecektir.

  Unutmayın ki, doğal resist faydası zırhlara eklenmez. Eğer 40% doğal resistiniz varsa, 10% physical resistli bir zırh giymek hiç yarar sağlamaz. Zırh resistleri doğal resistlerinizden daha yüksek oluncaya kadar faydasını hissetmeyeceksiniz.

  Magic resistance in, daha az belirgin ama eşit derecede önemli bir kullanım yeri de büyülere direnç becerisidir. Etkilenen ana büyü Magery büyüsü olan, paralyze dır. Eğer düşük sihir direnciniz varsa, usta bir büyücüden tek bir paralyze büyüsü çok uzun süren bir paralysise sebep olur. Bu uzun süre de siz paralyze halindeyken peşi sıra gelen büyüler ölümcül olabilir. Düşük sihir direnci, poison büyüsünden kolay etkilenmenizi sağlar. Yüksek sihir direncine sahip olmak bazen poison büyüsünden etkilenmemenizi sağlar. Ayrıca sihir direnci, paralysis fieldlere, bard desponder büyü şarkılarına, Mysticism büyüleri bombard, sleep, spell plague, purge magic ve nether cyclone karşı güçlü direnç de sağlar.


  Skill Geliştirme

  Bu yeteneği geliştirmenin en hızlı yolu, tekrar tekrar magery büyüleri clumsy veya weaken büyülerini üstünüze yapmaktır. Daha hızlı gelişim için guild arkadaşlarınız size büyü yapabilirler.