Resisting Spells

29 Nisan 2016
Resisting Spells
 • [​IMG]

  Magic Resistance veya Resisting Spells, her oyuncu için gereklidir, özellikle de bir PvP durumu içindeyseniz.

  Sihir direncine (magic resistance) sahip olmanın en belirgin özelliği, sizin doğal resistlerinizdedir. 100 magic resistance ile, otomatik olarak her resistiniz 40%'a sahip olacaktır, hatta çıplakken bile. Yeni bir oyuncu için, bu büyük bir faydadır, çünkü bir süre için iyi zırhlar bulamayacaksınız. Sadece physical resist içeren (bir spined leather seti gibi) bir zırh giyebilirsiniz. Yeteneğinizi 120'ye çıkarmak her resiste 44% verecektir.

  Unutmayın ki, doğal resist faydası zırhlara eklenmez. Eğer 40% doğal resistiniz varsa, 10% physical resistli bir zırh giymek hiç yarar sağlamaz. Zırh resistleri doğal resistlerinizden daha yüksek oluncaya kadar faydasını hissetmeyeceksiniz.

  Magic resistance in, daha az belirgin ama eşit derecede önemli bir kullanım yeri de büyülere direnç becerisidir. Etkilenen ana büyü Magery büyüsü olan, paralyze dır. Eğer düşük sihir direnciniz varsa, usta bir büyücüden tek bir paralyze büyüsü çok uzun süren bir paralysise sebep olur. Bu uzun süre de siz paralyze halindeyken peşi sıra gelen büyüler ölümcül olabilir. Düşük sihir direnci, poison büyüsünden kolay etkilenmenizi sağlar. Yüksek sihir direncine sahip olmak bazen poison büyüsünden etkilenmemenizi sağlar. Ayrıca sihir direnci, paralysis fieldlere, bard desponder büyü şarkılarına, Mysticism büyüleri bombard, sleep, spell plague, purge magic ve nether cyclone karşı güçlü direnç de sağlar.


  Skill Geliştirme

  Bu yeteneği geliştirmenin en hızlı yolu, tekrar tekrar Magery büyüleri clumsy veya weaken büyülerini üstünüze yapmaktır. Daha hızlı gelişim için guild arkadaşlarınız size büyü yapabilirler.