Power Scroll

 • Görüntüleme Görüntüleme: 1,902
 • Son güncelleme Son güncelleme:
 • powerscroll.png
  Power Scroll

  Normalde her yeteneği 100'e kadar yükseltebilirsiniz. Bir yeteneğiniz 100 olduğunda o yetenekte Grand Master (GM) olarak anılırsınız ve yapmak istediğiniz çoğu yetenek bazlı aktiviteler de başarılı olursunuz.

  Buna rağmen, yetenek seviyenizi 100'ün üstüne çıkarak yeteneğinizin etkisini arttırabilirsiniz. Bunu yapmak için, o yeteneğe ait power scroll elde etmeniz ve kullanmanız gerekir. Power Scroll kullanmak yetenek limitinizi arttırır ve o yeteneği yeni limite kadar geliştirip yükseltebilirsiniz.

  Powerscroll_wrestling.png

  4 çeşit power scroll tipi vardır;

  • A Wondrous Scroll of [Yetenek Adı] (105 Skill)
  • An Exalted Scroll of [Yetenek Adı] (110 Skill)
  • A Mythical Scroll of [Yetenek Adı] (115 Skill)
  • A Legendary Scroll of [Yetenek Adı] (120 Skill)
  Her power scroll hangi limite kadar yeteneği yükselteceğini üzerinde belirtmektedir. Power scroll birikerek artmaz yani kümülatif degillerdir. Örneğin; 105 Anatomy power scroll kullanırsanız ve sonra bir 110 anatomy power scroll kullanırsanız, anatomy yeteneğinizin limiti 110 (115 degil) olacaktır.

  Power scroll çeşitli kaynaklardan elde edilebilirler;

  Yetenek limitinizi yükselten power scrollara ilave olarak, stat limitinizi yükselten stat scroll da elde etmek mümkündür. Stat scrollari, +5, +10, +15, +20 veya +25 seviyelerinde olabilirler. Özel bir champion olan Harrower'ı öldürerek elde edilirler.

  Power Scrolları Almak

  Bir champion spawninda dövüşürken, genelde zor olan bölüm championun kendisinden ziyade yaratıklardır. Buna rağmen, sadece champion power scroll ile ödüllendirir; yaratıkları öldürmede en fazla işi yapmış olsanız bile, eğer championa atak etmezseniz, bir power scroll alma şansınız yoktur. Champion'a loot hakları için yeterli hasarı veren tüm oyuncular power scroll almada aynı sansa sahiptir. (Bilin ki, yeterli hasarı verin ya da vermeyin, suçlu durumuna düşmeden championun cesedini lootlayabilirsiniz.) Yaygin championlar, oyuncular arasında dağılan 6 power scroll verir ve 6 dan daha az oyuncu varsa o zaman bazıları 1 power scrolldan fazla alacaktır. Harrower, oyuncular arasında dağılan 8 stat scroll verir.

  Champion tarafından verilen power scrollara ilave olarak, champion spawnindaki yaratıkları öldürerek power scroll alma şansı da vardır. Bu power scrollar her zaman +5 scrollardır. Bu power scrolları alma şansı, champion spawninin seviyesi yükseldikçe artar, ama her durumda şanslar nispeten düşüktür. Justice virtue bonusu bu scrollara uygulanmaz.

  Power Scroll Book

  Xmas2014_PowerScrollBook.png


  Karakteriniz bulunan power scrolları saklamanıza yarayan özel bir eşyadır. Mevcut power scrollarınızı kitaba ekleyerek saklayabilirsiniz. Powerscroll book UO Store'dan alabilirsiniz.