Pet Training

 • Görüntüleme Görüntüleme: 2,697
 • Son güncelleme Son güncelleme:
 • Hazırlayan: Yanaz

  Bu dökümanda Pet training hakkında temel bilgilerden bahsedeceğiz Stat-Resist-Skill’lerini nasıl yükseltebileceğimizi öğreneceğiz.

  Pet Training temelde eski versiyonlarda ki hayvanlarımız yeni versiyonda ki güçlü yaratıklarla baş etme şansı olmadığından mevcut hayvanlarımızı güçlendirmemize yaramaktadır karşılığında hayvanın slot sayısı yükselip söz dinleme yüzdesi düşürmektedir.

  Her hayvan 5 slot’a ulaşamamakla birlikte her 5 slot’a ulaşan hayvan güçlü olacak diye bir durum yok burada en optimum hayvanı deneyerek elde etmemiz gerekiyor.Her 1 slot için 1501 training point elde etmekteyiz.

  Bu yazıda Cu Sidhe üzerinden anlatacağım diğer hayvanlarda farklılık gösterecektir bunları sizler hayal gücünüze ve istediğiniz hayvan tipine göre şekillendirebilirsiniz.

  Öncelikle eğittiğimiz hayvanın durum penceresini (Animal Lore) yeteneğimizle açıyoruz.

  tame 1.PNG tame 2.PNG tame 3.PNG
  tame 4.PNG tame 6.PNG
  Resimde gördüğümüz gibi train edilebilen hayvanlarda Begin Animal Training tuşu çıkmaktadır buraya tıkladığımızda bir tecrübe barı açılır ve hayvanımız düşmanlarla karşılaştıkça belirli bir tecrübe kazanır %100’e ulaştığında tekrardan lore ile tekrardan hayvanın bilgi penceresini açıp Pet Training Options tuşuna bastığımızda bir uyarı penceresi gelmekte hayvanınız 1 slot yükselecek onaylıyor musunuz diye onaylayıp training menüsünü açıyoruz.

  Stat Menüsü

  tame 7.PNG

  Strength : Kas gücü hayvanımızın base hasarını yükseltir maximum 700’e çıkarılabilir her 1 str için 3 training point harcar.

  Dexterity : Çeviklik hayvanımızın vuruş ve koşu kızını arttırır maximum 150’ye çıkarılabilir her 1 dex için 0,1 training point harcar.

  Intelligence : Zeka hayvanımızın mana regeneration ve büyü gücünü arttırır maximum 700’e çıkarılabilir her 1 int 0,5 training point harcar.

  Statların toplam 2300 Training pointi geçemez. Stat sayısı değil Training point

  Örneğin

  700 str = 700*3=2100

  150 dex = 150*0,1=15

  371 int = 371*0,5=185

  Toplam 2300 Training Point

  Hit Points : Can sayısı hayvanımızın maximum canını arttırır her 1 hp için 3 training point harcar.

  Stamina : Nefes hayvanımızın vuruş hızını korumasını sağlar hasar aldıkça nefesi düşer ve vuruş hızı düşer her 1 stam için 0,5 training point harcar.

  Mana : Mana hayvanımızın büyü ve yeteneklerinde harcanır her 1 mana için 0,5 training point harcar

  Hit Point Regenaration : Can yenileme hayvanımızın canının otomatik olarak yenilemesini sağlar düşük bir seviyede her 1 regen için 18 training point harcar.

  Stamina Regeneration : Nefes yenileme hayvanımızın nefesini otomatik olarak yenilemesini sağlar düşük bir seviyede her 1 regen için 12 training point harcar.

  Mana Regeneration : Mana yenileme hayvanımızın manasını otomatik olarak yenilemesini sağlar düşük bir seviyede her 1 regen için 12 training point harcar.

  Base Damage Per Second : Hayvanın düz vuruş harasını arttırır her 1 damage için 5 training point harcar.  Resist Menüsü
  tame 8.PNG
  Tüm resist türleri 1 resist için 3 training point harcar. Tek resist için maximum 80 ‘ e çıkarılabilir ve toplam resist değeri 365’i geçemez

  Physical Resistance : Fiziksel tipi hasar savunma hayvanımızın fiziksel hasarlara karşı direncini arttır.

  Fire Resistance : Ateş tipi hasar savunma hayvanımızın ateş hasarlara karşı direncini arttırır.

  Cold Resistance : Buz tipi hasar savunma hayvanımızın buz hasarlarına karşı direncini arttır.

  Poison Resistance : Zehir tipi hasar savunma hayvanımızın zehir hasarlarına karşı direnci arttırır.

  Energy Resistance : Enerji tipi hasar savunma hayvanımızın enerji hasarlarına karşı direnci arttırır.


  Increase Magic Skill Caps ve Increase Combat Skill Caps:

  Hayvanımıza öğrettiğimiz yeteneklerinin sınırlarını arttırmaya yarar bunun için ps dediğimiz champlardan düşen beyaz scrollara ihtiyacımız vardır. Her skill için farklı training point harcar.

  Magical Abilities

  Special Abilities

  Special Moves

  Area Effect Abilities

  Bunlara tek tek girmiyorum diğer konuda detaylı şekilde belirtilmiştir.

  Pet Magical Ability - Special Ability - Speacial Moves - AoE (Alan) Ability