Pet Training

 • Görüntüleme Görüntüleme: 1,204
 • Son güncelleme Son güncelleme:
 • Hazırlayan: Nox

  Eğitmek istediğiniz bir hayvanınız var ve nereden başlayacağınızı bilmiyor musunuz ?

  Ne işe yarar bu Pet Training ?

  Pet Training en basit tanımıyla sıradan tamer karakterimizin çok yönlü hayvanlara sahip olmasına olanak sağlar. Pet Trainingle birlikte mevcut hayvanımızı geliştirerek str,dex,int ya da sahip olduğu yeteneklerini artırmanın yanı sıra; yeni yetenekler öğrenebilir, farklı Special Moves (Armor Ignore, Paralyze Blow v.s.) yapabilirsiniz ve en önemlisi hayvanınıza Power Scroll basabilirsiniz. Örneğin sıradan bir Dragonu geliştirip Armor Ignore, Chivalry, Fire Area Effect gibi özelliklere sahip olmasını sağlayabilirsiniz.

  Tame ve Rare binek seven arkadaşlar için şu bonus bilgiyi ekliyim;

  nm1.png nm2.png nm3.png
  Yeni sistemle elde edilebilecek farklı Nightmare renkleri :)

  Pet Training

  Animal Lore skillinizi eğitmek istediğiniz hayvanınızın üzerinde kullanın. Animal Lore penceresinde bulunan Begin Animal Training yazısının altında mavi bir buton göreceksiniz.

  animalloregump1.png

  Bu butona tıkladığınızda Animal Lore pencerenizdeki Begin Animal Training kısmının Pet Trainin Progress:0.0% olduğunu göreceksiniz.


  animalloregump2.png


  Artık Pet’inizi geliştirmeye hazırsınız. Hayvanınızın resist ve stat puanlarına uygun bir bölgede kasmaya başlayabilirsiniz. Hayvanınızı geliştirirken gold biriktirmek istiyorsanız tavsiyem Ankh Dungeonda ya da Labyrinth , Miasmada kasmanız. Tabi bunu yapmadan önce seçtiğiniz hayvanın stat ve resist değerlerinin yeterli olduğundan emin olun.

  Hayvanınızla birlikte gelişme sürecindeki zevkinizi baltalayacağı için Tavsiye etmesem de bir diğer yöntem olarak makro bölgesindeki dummy ler ile hayvanınızı geliştirebilirsiniz.

  Gelişme sırasında hayvanınız tecrübe puanı kazandıkça *The pet’s battle experience has fairly increased!* mesajı alırsınız.

  Pet Training Progress: %100 olduğunda The creature surges with battle experience and is ready to train mesajı alırsınız. Güvenli bir bölgeye geçtiğinizden emin olduktan sonra. Tekrar hayvanınız üzerinde Animal Lore yeteneğinizi kullanın ve Pet Training Options butonuna bastığınızda karşınıza;


  animalloregump3.png
  animalloregump4.png
  animalloregump5.png
  animalloregump6.png
  Pet Training’i bitirdiğinizde hayvanınızın Pet Slot Control yuvasının 1 artacağı uyarısı gelir ve devam edip etmek istemediğinizi sorar. Devam ettiğinizde Animal Training Menu açılır;

  animaltraning1.png

  Yukarı resimdeki menüde hayvanınızın Stat, Resist, Magic Skill Cap gibi özelliklerini geliştirebilirsiniz. Bu menü hayvandan hayvana farklılık gösterir. Burdaki tablo Dragon için geçerlidir.

  Örnek olarak eğer bir Cu Sidhe geliştiriyor olsaydık;

  animaltraning2.png animaltraning3.png
  Yukardaki resimde gördüğünüz gibi Dragondan farklı olarak special Abilities bölümü mevcut. Her yaratığa özgü farklı Special Abilities bulunmaktadır. Biz Dragonumuza dönelim daha sonra başka bir makalade detaylı olarak inceleriz.

  Aşağıdaki resimdeki menüde PLAN butonuna tıkladığınızda Pet Trainin Planning penceresi açılır. ENABLE buttonunu tıklayarak pet training planlamasını başlatabiliriz.

  animaltraningplan1.png
  Aşağıdaki resimdeki menüde görüldüğü gibi 1501 geliştirme puanım var. Pet training plan kısmını enable yaptıktan sonra ANIMAL TRAINING MENU’den istediğim özellikleri Pet Training Plan kısmına ekelyerek hayvanımı geliştirmeye başlayabilirim.

  animaltraningplan2.png
  Değerlerin alt alta eksilerek hesaplandığını göreceksiniz.

  Örneğin maksimum Physical Resistance’ını artırmak istersem;

  Aşağıdaki resimdeki tablo kabaca; hayvanımın mevcut Physical Resistance değerinin %64 olduğunu ve her %1 Physical Resistance değeri artırmak için 3 training puanı harcamam gerektiğini söylüyor.

  animaltraningconfirm1.png

  Yani; 48 training point harcayarak hayvanımın Physical Resistance değerini %64’ten %80’e çıkarabilirim.

  animaltraningconfirm2.png

  Special Moves kısmında hayvanıma Armor Ignore özelliği eklemek istersem; Tablo’da 100 training puanı harcayarak Armor Ignore özelliğin ekleyebileceğim yazıyor. Sağ altta gördüğünüz Add To Plan butonuna tıklayarak hayvanınızı geliştirme planı oluşturursunuz.

  animaltraningconfirm3.png

  Not: Animal Training Menu kısmından PLAN’ı ENABLE olarak ayarladığınızdan emin olun. Aksi halde Add To Plan butonu yerinde direk Train Pet yazacak ve bastığınızda hayvanınız bu özelliği öğrenecektir.
  Benzer şekilde istediğim özellikleri ekleyerek hayvanım için ilk eğitim planını aşağıdaki gibi oluşturdum. Siz kendi tercihinize göre istediğiniz özellikleri alarak oluşturabilirsiniz.

  animaltraningplan3.png

  Daha sonra penceredeki DISABLE butonuna tıklayarak planı uygulamaya başlıyorum.

  DragonComparison1.png
  DragonComparison2.png
  DragonComparison3.png

  Training Points’i bitirdiğinizde hayvanınızın Control Slot değeri 1 artar ve eğer hayvanınız hala 5 Control Slot değerinden daha az yer kaplıyorsa Animal Lore penceresinde Begin Animal Training butonu tekrar aktif olur. Ben aynı şekilde süreci tekrarlayarak 3 slotluk Dragonumu 5 Slot yapacağım.

  animalloredragon4.png

  Not: Training sırasında *The pet does not appear to train from that* mesajı görürseniz bu daha güçlü bir yaratık üstünde kasmanız gerektiği anlamına gelir.

  Training puanlarını bitirdiğinizde hayvanınız eğer 5 kontrol slot kaplamıyorsa geliştirmeye devam edebilirsiniz. Her özellik eklemesinden, yani Pet Training Progress %100 yaptıktan sonra hayvanınızın mevcut kontrol slot değerine 1 eklenir. Örnek olarak 4 slot gereksinimi olan bir Greater Dragon eğitiyorsanız eğitimi tamamladığınızda slot gereksinimine 1 eklenerek 5 olacaktır. Aynı şekilde Dragon eğitirseniz 3 slot gereksinimi olan Dragonun ilk eğitiminin sonunda 4 slot yer gereksinimi olacak, eğitime devam etmeniz durumunda ise 5 slot yer gereksinimi olacaktır. Bu da demek oluyor ki; daha az slot gereksinimi olan hayvanları daha fazla geliştirmek ve daha fazla özellik eklemek mümkün.

  Örnekteki Dragonun ikinci ve son eğitiminde Power Scroll basacağız. Her 0.1 skill değeri için 1 training points istiyor ve hangi değerde PS basmak istiyorsak O Power Scroll’un çantanızda olması gerekiyor.

  animaltraningconfirmps1.png

  Dragonun ikinci eğitiminde

  1. 105 Eva Ps’si
  2. 105 Tactics Ps’si
  3. Maksimum Base Atack Damage
  4. Ekstra hit points özelliklerini ekledim.
  Aşağıdaki tablolardan değişimi inceleyebilirsiniz.

  DragonComparison4.png
  DragonComparison5.png
  DragonComparison6.png
  DragonComparison7.png

  Artık Dragonumuzla 150 Armor Ignore vurma keyfini yaşayabiliriz :)

  Hangi yaratıkların daha düşük Control Slot gereksinimiyle doğma şansı var?

  • Nightmares 2
  • Najasaurus 2
  • Rune Beetles 3
  • Greater Dragons 4
  • Frost Dragon 4
  • White Wyrm 3
  • Reptalon 2
  • Dragon Turtle 4
  • Phoenix 3
  • Frost Mite 2
  • Dire Wolf 1
  • Skree 3
  • High Plains Boura 2
  • Lesser Hiryu 1
  • Dragonwolf 3
  • Blood Fox 1

  Hayvanıma birden fazla Magical Abilities ekleyebilir miyim ?
  • Hayır ekleyemezsiniz. Yeni bir Magical Ability eklediğinizde önceki öğrendiğiniz silinir.