Pet Training - Yetenekler

 • Görüntüleme Görüntüleme: 1,089
 • Son güncelleme Son güncelleme:
 • Hazırlayan: Yanaz

  Bu dokümanda Stygian Abyss versiyonunuyla beraber gelen pet train (hayvan yetiştirme) ile hayvanlarımıza öğretebileceğimiz yeteneklerden bahsedeceğiz.

  Hayvanlarınızın öğrenebildiği yetenekler 4 gruptur.

  • Magical Abilities (Büyüsel Yetenek)
  • Special Abilities (Özel Yetenek)
  • Special Moves (Özel Hareketler)
  • AoE Abilities (Alan Yetenekler)

  Hayvanınız en fazla 1 Magic Abilities ve Special Ability öğrenebilmektedir. Bunun dışında 2 Special Moves 2 AoE abilities fakat toplamda 3 yeteneği geçememektedir.

  Her hayvan her özelliği öğrenmemekle beraber yukarıda ki 4 gruptan:

  1 Adet Magical Abilities (Büyüsel Yetenek)

  1 Adet Special Abilities (Özel Yetenek )

  1 Adet Special Moves ( Özel Hareketler ) ve ya 1 Adet AoE Abilities (Alan Yetenekler)

  Öğrenebilmektedir. Ayrı olarak bazı hayvanların Healing ve Rage olmak üzere gizli yetenekleri var olup bu 2 yetenek daha sonradan öğretilmemektedir.

  Healing Yeteneğine Sahip Hayvanlar:

  Healing bildiğimiz playerların kullandığı healing yeteneğiyle aynıdır. Hayvanımızın kendisine ve ya bize bandaj basmasını sağlar.

  1. Cu Sidhe
  2. Lion (Her Lionun Healing yeteneği yoktur tame etmeden önce Animal Lore yeteneği ile kontrol edip Healing olanı bulabilirsiniz)
  3. Sabre-Toothed Tiger
  4. Triceratops
  5. Triton (Bu hayvan doğada tame edilebilir durumda olmayıp korsan parasıyla ödül olarak alınabilmektedir.)

  Rage Yeteneğine Sahip Hayvanlar:

  Rage yeteneği çok önemli olmayıp ufak bir miktar belirli bir süre hasar artışı sağlamakta 2-3 hasar işe yarar bir şey değildir.

  1. Bake Kitsune
  2. Tsuki Wolf

  Magical Abilities (Büyüsel Yetenek):

  1. Bashing
  2. Battle Defense
  3. Bushido
  4. Chivalry
  5. Discordance
  6. Magery Mastery
  7. Mysticism
  8. Necromage
  9. Necromancy
  10. Ninjitsu
  11. Piercing
  12. Poisoning
  13. Slashing
  14. Spellweaving
  15. Wrestle Mastery

  Magical Abilities (Büyüsel Yetenek) bölümünden bu 15 büyüden birini seçiyoruz fakat hayvan tipine göre öğrenebildikleri Magical Abilities (Büyüsel Yetenek) grupları değişiklik göstermektedir.

  Örneğin;

  Cu Sidhe : Chivalry , Discordance , Magery Mastery , Mysticism , Poisoning , Spell Weaving , Wrestle Mastery yeteneklerini öğrenebilirken diğerlerini öğrenememektedir.

  Magical Abilities (Büyüsel Yetenek) Grup ve tek olarak 2 ye ayrılmaktadır.

  Grup Yetenekler
  1. Bashing
  2. Battle Defense
  3. Piercing
  4. Slashing
  5. Wrestle Mastery

  Bu Magical Abilities (Büyüsel Yetenek) lerden herhangi birini seçtiğimizde bize grup olarak yetenekleri otomatik vermektedir ve bir daha değiştirebilmek için tekrardan farklı bir Magical Abilities (Büyüsel Yetenek) seçmeye zorlamaktadır hayvanımıza öğrettiğimiz her yetenek Train Point ( Geliştirme Puanı) kullandığından boşa puan kaybı yaşatmaktadır.

  Bashing : Bu yeteneği hayvanımıza (500 Point) karşılığında öğretip karşılığında hayvanımıza

  1. Mortal Strike
  2. Disarm
  3. Conscussion Bash
  4. Toughness ve Stagger Master Abilities (Mace Fighting'in Master Yetenekleri)

  Vermekte olup daha sonradan bunları değiştirmenin tek yolu tekrardan farklı bir Magical Abilities (Büyüsel Yetenek) seçmektir bu da tekrardan puan harcamak demektir.

  Battle Defense : Bu yeteneği hayvanımıza (500 Point) karşılığında öğretip karşılığında hayvanımıza

  1. Disarm
  2. Paralyze
  3. Heightened Senses ve Shield Bash Master Abilities (Parry 'nin Master Yetenekleri)

  Piercing : Bu yeteneği hayvanımıza (500 Point) karşılığında öğretip karşılığında hayvanımıza

  1. Bleed
  2. Armor İgnore
  3. Paralyze
  4. Pierce ve Thrust Master Abilities ( Fencing'in Master Yetenekleri)

  Vermekte olup daha sonradan bunları değiştirmenin tek yolu tekrardan farklı bir Magical Abilities (Büyüsel Yetenek) seçmektir bu da tekrardan puan harcamak demektir.

  Slashing : Bu yeteneği hayvanımıza (500 Point) karşılığında öğretip karşılığında hayvanımıza

  1. Nerve Strike
  2. Armor İgnore
  3. Disarm
  4. Focused Eye ve Onslaught Master Abilities ( Swordsmanship'in Master Yetenekleri)

  Vermekte olup daha sonradan bunları değiştirmenin tek yolu tekrardan farklı bir Magical Abilities (Büyüsel Yetenek) seçmektir bu da tekrardan puan harcamak demektir.

  Wrestle Mastery : Bu yeteneği hayvanımıza (500 Point) karşılığında öğretip karşılığında hayvanımıza

  1. Disarm
  2. Paralyze
  3. Knockout ve Rampage Master Abilities ( Wrest'in Master Yetenekleri)

  Vermekte olup daha sonradan bunları değiştirmenin tek yolu tekrardan farklı bir Magical Abilities (Büyüsel Yetenek) seçmektir bu da tekrardan puan harcamak demektir.

  Tek Yetenekler

  Bushido : Bu yeteneği hayvanımıza (500 Point+100 Point Whirlwind Attack) karşılığında öğretip karşılığında hayvanımıza Bushido büyülerini kullandırabilir ayrıca Bushido'nun verdiği Parry bonusu sağlayabilirsiniz. Bushido yeteneğini sadece tokuno adasında bulunan hayvanlar gerçek anlamda kullanabilir.

  Special Move bölümüne geldiğimizde bahsedeceğiz Whirlwind yeteneği aldığımızda bu yeteneğin damage bonus için bushido skilline ihtiyacı vardır bu nedenler herhangi hayvana bu yeteneği aldığımızda bushido otomatik olarak gelmektedir fakat tokuno adasında doğan bir hayvan değilse bushido büyülerini kullanamamaktadırlar.

  Ninjitsu : Bu yeteneği hayvanımıza (500 Point+100 Hiding+100 Point Frenzy Whirlwind) karşılığında öğretip karşılığında hayvanımıza Ninjitsu büyülerini kullandırabilir ayrıca Ninjutsu'nun verdiği Hiding ve Stealth yetenekleri bonus olarak gelmektedir. Ninjitsu yeteneğini sadece tokuno adasında bulunan hayvanlar gerçek anlamda kullanabilir.

  Special Move bölümüne geldiğimizde bahsedeceğiz Frenzy Whirlwind yeteneği aldığımızda bu yeteneği kullanabilmek için ninjitsu skilline ihtiyacı vardır bu nedenler herhangi hayvana bu yeteneği aldığımızda ninjitsu otomatik olarak gelmektedir fakat tokuno adasında doğan bir hayvan değilse ninjitsu büyülerini kullanamamaktadırlar.

  Chivalry : Bu yeteneği hayvanımıza (500 Point) karşılığında öğretip chivalry büyülerini kullandırabiliyoruz.

  Discordance : Bu yeteneği hayvanımıza (500 Point) karşılığında öğretip Discordance yeteneğini ve Discordance Mastery yeteneklerini kullandırabiliyoruz.

  Mage Mastery : Bu yeteneği hayvanımıza (500 Point) karşılığında öğretip Mage büyülerini ve Mage Mastery yetenekerini kullandırabiliyoruz.

  Mysticism : Bu yeteneği hayvanımıza (500 Point) karşılığında öğretip Mysticism büyülerini kullandırabiliyoruz.

  Necro-Mage : Bu yeteneği hayvanımıza (500 Point Mage- 500 Point-Necromancy) karşılığında öğretip hem mage hem necromancy büyülerini kullandırabiliyoruz. Eğer hayvanımızda bu yeteneklerderin herhangi biri pasif olarak varsa ihtiyaç duyulan puanı istememektedir. Hayvanımıza Necromancy öğretebilmek için karakterimizin karmasını negatife çekmemiz gerekmektedir aksi taktirde magic bölümünde bu yetenek gözükmeyecektir.

  Necromancy : Bu yeteneği hayvanımıza (500 Point) karşılığında öğretip necromancy büyülerini kullandırabiliyoruz. Hayvanımıza Necromancy öğretebilmek için karakterimizin karmasını negatife çekmemiz gerekmektedir aksi taktirde magic bölümünde bu yetenek gözükmeyecektir.

  Poisoning : Bu yeteneği (100 Point) karşılığında öğretip hayvanımızın normal hitlerinin poison vurmasını sağlayoruz ayrıca poison özel yetenekleri ve alan yeteneklerini kullanabilmesini.

  Spellweaving : Bu yeteneği hayvanımıza (500 Point) karşılığında öğretip spellweaving büyülerini kullandırabiliyoruz.

  Büyü tipi yetenekler yukardaki gibi olup istediğiniz yeteneğe uygun hayvanı bulup eğitmemiz gerekmektedir her hayvan her yeteneği kullanamamaktadır.

  Special Abilities

  Bu grupta 17 adet yetenek bulunup sadece 1 adetini hayvanımıza öğretebilmekteyiz ve daha sonradan değiştirilemez bazı hayvanlar bu yeteneğe doğuştan sahip olur ve değiştirilemez. Büyü yetenekleri gibi bu yetenek grubundakiler de hayvan tipine göre değişiklik gösterir her hayvan her yeteneği öğrenemez.

  Angry Fire (30 Mana) : 51-81 arası Ateş tipi hasar verir. Tek Hedef

  Conductive Blast (30 Mana) : 10 Enerji tipi hasar verir %50 enerji direnç düşümü 4 saniye boyunca debuff uygular. Tek Hedef

  Dragon Breath (30 Mana) : Hayvanın canı / 5 ateş tipi hasar verir. Tek Hedef

  Grasping Claw (30 Mana) : 32-70 fiziksel tipi hasar verir %15 fiziksel direnç düşümü 5 saniye boyunca debuff uygular. Tek Hedef

  Inferno (30 Mana) : 46-79 Ateş tipi hasar verir %25 ateş direnç düşümü 6 saniye boyunca debuff uygular. Tek Hedef

  Life Leech (5 Mana) : Yeteneği kullandığında hayvanın aldığı hasarın %40-50 arası canına ekler. Tek Hedef

  Lightning Force (30 Mana) : 44-59 Enerji tipi hasar verir 4 saniye stun şansı vardır. Tek Hedef

  Mana Drain (30 Mana) : Etrafındaki tüm yaratıkların manalarını azaltır (Kendine eklemez) . Alan Hedef

  Raging Breath (30 Mana) : 20 ilk hasar – 10x10 süreli hasar olarak toplamda 120 ateş tipi hasar verir . Tek Hedef

  Repel (30 Mana) : Yetenek kullanıldığında hayvanımıza gelen tek hasarı %50 düşürüp %50’ sini de hasar veren yaratığa geri gönderir.

  Rune Corruption (30 Mana) : Düşmanın tüm dirençlerini %50 düşürür 5 saniye boyunca (Sadece böcek tipi hayvanlar kullanabilir) . Tek hedef

  Searing Wounds (30 Mana) : 3-8 Ateş tipi hasar verir hasar verdiği düşmanın can doldurmasını düşürür (Örn. İn vas mani kullanan yaratık bu debuff altındayken 40 hp dolduracağına 20 doldurur). Tek Hedef

  Steal Life (30 Mana) : Hayvanın base hasarına göre ilk hasarını daha sonra 5x5 25 enerji tipi hasar verip verilen tüm hasarı can olarak geri kazanır. Tek Hedef

  Sticky Skin (5 Mana) : Sadece Trition kullanabilir hasar aldıkça hasar veren düşmanın saldırı hızını düşürür.

  Tail Swipe (30 Mana) : 10 direk hasar uygular paralize etme şansı ve düşmanın zeka ve çevikliğini 20 düşürme şansı 5 saniye boyunca debuff uygular. Tek Hedef

  Venomous Bite (30 Mana) : Etraftaki tüm düşmanlara poisoning yeteneğinin seviyesine göre poisoning uygular. (Kullanabilmesi için büyüsel yetenek bölümünden poisoning seçilmesi gerekmektedir.) Alan Hedef

  Vicious Bite (20 Mana) : Yetenek kullanıldıktan 60 sn sonra ilk hasarını vurmaya başlar 5 + 50 hasara kadar her 20 saniyede 5 hasar 200 saniyede toplam 275 hasar vermektedir. Tek Hedef

  Special Abilities bölümünde yukarıdaki yetenekler olup sadece 1 tanesini seçebilmekteyiz.

  Special Moves

  17 adet yetenek olup karakterlerimizin kullandığı silah yetenekleriyle aynıdır bu yüzden bunları tek tek açıklamayacağım .

  Armor İgnore

  Armor Pierce

  Bladeweave

  Bleed

  Block

  Cold Wind

  Concussion Blow

  Crushing Blow

  Dismount

  Fenint

  Force of Nature

  Frenzied Whirlwind

  Mortal Strike

  Nerve Strike

  Paralize

  Psychic Attack

  Talon Strike

  Special Moves yukarıdaki gibi olup 1 ya da 2 adet seçebilmekteyiz fakat hayvanımıza toplam 3 yetenekten fazlasını alamamaktayız.

  AoE Alan Yetenekler

  Aura Of Energy (20 Mana) : Etraftaki düşmanlara enerji hasarı verir

  Explosive Goo (30 Mana) : Etraftaki düşmanlara ateş hasarı verir

  Essence Of Earth (20 Mana) : Etraftaki düşmanlara fiziksel hasar verir

  Aura of Nausea (100 Mana) : Etraftaki düşmanların saldırı hızı , başarılı vuruş şansını ve büyü hazırlama hızını düşürür

  Poison Breath (50 mana) : Etraftaki düşmanlara üst seviye zehir uygular

  Essence of Disease (20 Mana) : Etraftaki düşmanlara zehir tipi hasar verir (Zehir uygulamaz)

  Hayvanlarımızın öğrenebildiği büyüsel – özel yetenek – özel haraket ve aoe yetenekleri kısaca bunlardır istediğiniz tip hayvanı istediğiniz şekilde oluşturabilirsiniz.

  Special Abilities – Special Moves – AoE Abilities hepsi 100 Point harcamaktadır.