Parrying

17 Aralık 2017
Parrying
 • [​IMG]
  Parrying, silahlara karşı savunmanızın gerekli bir parçasıdır. Yüksek yetenek seviyelerinde, silah bazlı atakların 1/3'ünü savuşturabilirsiniz.

  En iyi sonuç için, en azından 80 dexterity'e sahip olmanız gerekir. Eğer dexterity'niz 80'in altında ise, dexterityinize bağlı olarak daha düşük oranda savuşturma yapabilirsiniz. Eğer dexterity'niz 80'in üstünde ise, savuşturma oranınız sadece yetenek seviyenizi temel alır.

  Parrying yeteneğini geliştirmek için kalkan giyin ve size atak yapılmasını sağlayın. Hızlı yetenek kazanmanın en yaygın yolu bir çiftliğe gitmek, bütün tavuklara atak etmek ve war moddan çıkmaktır. Böylece size ve kalkanınıza saldıran birçok tavuk olacak, parrying yeteneğiniz gelişecek ama çok hasar alamayacaksınız.

  Bir kalkan veya bir yakın dövüş silahı giymiyorsanız savuşturma yapamazsınız.

  Unutmayın ki, parrying yeteneği Bushido yeteneğine bağlıdır. Eğer Bushido yeteneğini olmazsa en iyi savuşturma sonuçlarını alırsınız. Biraz Bushido yeteneğiniz varsa, bir kalkan ile savuşturma kabiliyetiniz azalır. Buna rağmen, kalkansız savuşturma kabiliyetiniz de kazanç olur. Çok yüksek Bushido seviyelerinde, bir kalkan giymek problemdir. Çünkü kalkansız bir silahla parry oranınız, kalkan ile olandan çok daha yüksek olacaktır.

  Bushido yeteneğiniz parrying yeteneğinizden fazla ise, kalkan ile parry yeteneğini geliştiremeyeceksiniz. Parry yeteneğini sadece silahla geliştirmelisiniz.​