Parrying

 • Görüntüleme Görüntüleme: 2,134
 • Son güncelleme Son güncelleme:

Navigasyon

   Alchemy
   Anatomy
   Animal Lore
   Archery
   Arms Lore
   Begging
   Blacksmithy
   Bushido
   Camping
   Carpentry
   Cartography
   Chivalry
   Cooking
   Discordance
   Fencing
   Fishing
   Fletching
   Focus
   Healing
   Herding
   Hiding
   Imbuing
   Inscription
   Lockpicking
   Magery
   Meditation
   Mining
   Musicianship
   Mysticism
   Necromancy
   Ninjitsu
   Parrying
   Peacemaking
   Poisoning
   Provocation
   Remove Trap
   Snooping
   Spellweaving
   Spirit Speak
   Stealing
   Stealth
   Tactics
   Tailoring
   Throwing
   Tinkering
   Tracking
   Veterinary
   Wrestling
 • parry.png

  Parrying, silahlara karşı savunmanızın gerekli bir parçasıdır. Yüksek yetenek seviyelerinde, silah bazlı atakların 1/3'ünü savuşturabilirsiniz.

  En iyi sonuç için, en azından 80 dexterity'e sahip olmanız gerekir. Eğer dexterity'niz 80'in altında ise, dexterityinize bağlı olarak daha düşük oranda savuşturma yapabilirsiniz. Eğer dexterity'niz 80'in üstünde ise, savuşturma oranınız sadece yetenek seviyenizi temel alır.

  Parrying yeteneğini geliştirmek için kalkan giyin ve size atak yapılmasını sağlayın. Hızlı yetenek kazanmanın en yaygın yolu bir çiftliğe gitmek, bütün tavuklara atak etmek ve war moddan çıkmaktır. Böylece size ve kalkanınıza saldıran birçok tavuk olacak, parrying yeteneğiniz gelişecek ama çok hasar alamayacaksınız.

  Bir kalkan veya bir yakın dövüş silahı giymiyorsanız savuşturma yapamazsınız.

  Unutmayın ki, parrying yeteneği Bushido yeteneğine bağlıdır. Eğer bushido yeteneğini olmazsa en iyi savuşturma sonuçlarını alırsınız. Biraz bushido yeteneğiniz varsa, bir kalkan ile savuşturma kabiliyetiniz azalır. Buna rağmen, kalkansız savuşturma kabiliyetiniz de kazanç olur. Çok yüksek bushido seviyelerinde, bir kalkan giymek problemdir. Çünkü kalkansız bir silahla parry oranınız, kalkan ile olandan çok daha yüksek olacaktır.

  Bushido yeteneğiniz parrying yeteneğinizden fazla ise, kalkan ile parry yeteneğini geliştiremeyeceksiniz. Parry yeteneğini sadece silahla geliştirmelisiniz.