Musicianship

26 Nisan 2016
Musicianship
 • [​IMG]

  Musicianship (Müzisyenlik), ne kadar iyi bir tameci olursanız olun, bu skill olmadan büyük hayvanlarla başedemezsiniz :). Müzik çalmanın size bu konuda ne yararı olabilir dersiniz?

  Bazı hayvanları uyutmak için müzik çalarsınız. Ve çaldığınız müzik etkileyici olsun ki uyutabilesiniz. Öyleki 'Peacemaking' olarak bilinse de, şöyle bir şehirde çaldığınız müzikten etkilenip savaşı bırakacak bir çok Sosarialı biliyorum ben.

  Müzik çalmak için iki defa çalgıya tıklayın (Tambourine, Flute, Trumpet vs). Bu şekilde skill sadece müzik çalmaktır. Peacemaking, Discordance, Provocation gibi skilller için bu skill gerekmektedir.

  Müzikal Enstrümanlar
  Birkaç çesit müzikal enstrüman vardir, ama etkileri genelde aynidir. Hafif bir enstrüman kullanmak (tambourine gibi) yararlidir çünkü çantanizda daha az yer kaplar. Bazi oyuncular, bir lute(ud) tercih ederler çünkü çalan sarkidan basari ile basarisizlik arasindaki fark kolay anlasilir.

  Bazi enstrümanlar Exceptional olarak etiketlenmislerdir. Exceptional enstrümanlar,usta carpenterlar tarafindan imal edilirler ve kullanildiklarinda, barding skillerinize ilave bir bonus saglar.

  Bazi enstrümanlar Slayer olarak etiketlenmislerdir: mesela spider Slayer, daemon Slayer, exorcism vb. Bu enstrümanlar o yaratik grubuna karsi bir bonus saglarlar, exceptional enstrümanlardan bile fazla. Buna ragmen, o gruba girmeyen yaratiklara karsi, Slayer enstrümanlar normal enstrümanlara göre daha az etkilidirler.