Magery

 • Görüntüleme Görüntüleme: 2,999
 • Son güncelleme Son güncelleme:

Navigasyon

   Alchemy
   Anatomy
   Animal Lore
   Archery
   Arms Lore
   Begging
   Blacksmithy
   Bushido
   Camping
   Carpentry
   Cartography
   Chivalry
   Cooking
   Discordance
   Fencing
   Fishing
   Fletching
   Focus
   Healing
   Herding
   Hiding
   Imbuing
   Inscription
   Lockpicking
   Magery
   Meditation
   Mining
   Musicianship
   Mysticism
   Necromancy
   Ninjitsu
   Parrying
   Peacemaking
   Poisoning
   Provocation
   Remove Trap
   Snooping
   Spellweaving
   Spirit Speak
   Stealing
   Stealth
   Tactics
   Tailoring
   Throwing
   Tinkering
   Tracking
   Veterinary
   Wrestling
 • magery.png

  Magery, mevcut olan 64 farklı büyü ile var olan en güçlü tekil skill olmaktadır. Çoğu oyuncu, oyunlarının temelini dayandırdığı yetenek olarak magery i seçerler. Daha yüksek magery yeteneği, yapabileceğiniz büyü sayısı, büyü hasarını, poison ve paralyze gibi şeylerin etkisini arttırır.

  Eğer kendinizi bir Paladin olarak adamışsanız, Magery yeteneğini 69.9'a kadar geliştirmeyi düşünebilirsiniz. Magery yeteneğiniz 70'in altında olduğu zaman, Chivalry büyüleri için faster casting limitiniz 4 ile sınırlıdır. Buna rağmen eğer magery yeteneğiniz 70 ve üstü ise, chivalry faster casting 2 de sınırlıdır. Chivalry ile faster casting kullanmıyorsanız bu konuda endişe etmenize gerek yoktur.

  Magery için yardımcı yetenekler, Evaluating Intelligence ve Inscription yetenekleridir. Bu iki yetenek, hemen hemen tüm hasar verici büyülerin etkisini etkiler. Sizin evaluating intelligence yeteneğiniz, magery ve magic resistance geliştirirken artar.

  Magery büyülerini kullanmak için, genelde 2 şeye ihtiyaç duyarsınız; Büyüleri içeren bir magery büyü kitabı ve büyüler için gerekli bileşenler. Eğer büyü kitabınızda yapmak istediğiniz büyüyü içermiyorsa, büyü scrollunu bulup büyü kitabınızın üzerine bırakarak büyüyü kitaba ekleyebilirsiniz. Çoğu oyuncunun her zaman yanında full büyü kitabi vardır. Full büyü kitabı 64 büyü içerir ve oyunculardan veya oyuncu vendorlarından alınabilirler. Büyü kitapları (spellbooks), inscription yeteneği kullanılarak imal edilebilirler.

  Ayrıca, büyüler büyü kitapları yerine direk büyü scrollarına tıklanarak da kullanılabilirler. Scrolldan büyü yaparken, scrollun yapımında bileşen kullanıldığı için tekrar bileşen harcanmaz. Scroll ile büyü yapıldığında scroll silinmektedir. Scroll ile büyü yapmanın bir avantajı, daha düşük yetenek gerektirmesidir. Scroll ile büyü yapmak büyü grubunu 2 kademe azaltır, böylece energy vortex gibi 8.grup büyü, scroll ile kolayca 6.grup büyü gibi yapılabilir ki bu da yüksek magery yeteneğiniz yoksa faydalıdır..

  Magery kullanan oyuncular, her zaman "faster casting" ve "faster cast recovery" (fc and fcr) özellikli mücevher takarlar. Toplamda 4 fc ve 8 fcr giyilince, ardarda hızlı büyüler yapabilirsiniz. Bu şekilde özellikle de PvP durumlarında ve magery yenilmesi zor bir silaha dönüşür.

  Unutmayın ki, eğer 100 inscription yeteneğiniz varsa, her resistte +5 bonus almak için, magic reflection ve reactive armor büyüsü yapmalısınız.

  Magery yeteneğini geliştirirken, bileşen harcamasından kurtulmak için lower reagent cost sırhı giymek oldukça popülerdir, buna rağmen, bu bir gereklilik değildir. Ayrıca daha fazla mana sağlamak için Necromancy büyüleri olan lich form ve summon familiar kullanmak faydalı olur, bununla beraber lower mana cost zirhi giymek de. Fc ve fcr li mücevher takmak da yardımcı olabilir.

  Magery yeteneğini geliştirirken en önemli ekipman, "mage weapon" ve spell channeling özellikli silahlardır. Böyle bir silah kuşandığınızda, sizin efektif magery yeteneğiniz azalacaktır. Bu, ilk basta kulağa kötü gelebilir, ama geliştirmek için inanılmaz faydalıdır. Eğer silahınız "mage weapon -25" ise ve sizin 30 magery yeteneğiniz varsa, efektif magery 5 olur. 5 skill seviyesinde, 2.grup büyüleri yaparak yeteneğinizi geliştirebilirsiniz, oysa 30 skill seviyesinde 3. veya 4.grup büyüleri kullanmalısınız. 2.grup büyüler daha hızlı yapılır ve daha az mana harcar, böylece bu, gelişiminiz biraz hızlandırılmış olur. Sonuçta bu silahla gelişim yaparken, yeteneğiniz 75'e geldiğinde, silahı çıkarın ve yeteneğiniz 100 olacaktır.

  Magery yeteneğinizi geliştirmek için, az başarı şansınız olan büyüleri yapın. Büyü yapmada başarısız olduğunuzda, mana veya bileşen harcanmaz, ama yine de skill kazancı şansınız vardır. Verilen büyü grubundaki tüm büyüler eşit başarısızlık şansına sahiptir, bu yüzden seçeceğiniz büyü sizin metodlarınıza bağlıdır. Eğer lower reagent cost zırhı kullanmıyorsanız, en az bileşen harcayan büyüleri yapmak isteyeceksiniz. Aynı anda Healing yeteneğini de geliştiriyorsanız, kendinize hasar veren büyüler yapmak isteyeceksiniz ki kendinize bandaj basabilin.

  Skill Geliştirme

  • 0 - 10: Ikinci Grup: Harm, Cure
  • 10 - 25: Üçüncü Grup: Poison, Bless
  • 25 - 39: Dördüncü Grup: Lightning, Curse
  • 39 - 53: Beşinci Grup: Mind Blast, Magic Reflection
  • 53 - 68: Altıncı Grup: Energy Bolt, Invisibility
  • 68 - 82: Yedinci Grup: Flamestrike, Gate Travel
  • 82 - 120: Sekizinci Grup: Earthquake