Exploring the Deep

 • Görüntüleme Görüntüleme: 3,221
 • Son güncelleme Son güncelleme:
 • Malas haritasındaki Gravewater gölünün altında batık bir gemi enkazı bulunmaktadır. Enkaza girebilmek için 4 adet özel ekipman parçasının üzerinizde giyilmiş olması gerekmektedir. Bu ekipmanlar Exploring the Deep görev zincirini yaparak elde edebilirsiniz. Görev'e başlamak için Trinsic şehrindeki "Sons of the Sea" dükkanının yanında bulunan "Hepler Paulson"'u ziyaret etmelisiniz.

  Hepler Paulson tarafından "Special Salvage Hook" (1900 gp) satın alınması gerekmektedir. Satın aldığınız eşya ile geminizle derin denizlere doğru yelken açın ve kancayı derin denizlere doğru atmaya başlayınız. Dikkat edin! Saldırıya uğrayacağınız deniz canlıları karşınıza çıkacaktır. Bu yaratıkları öldürdüğünüzde içinde aramış olduğunuz batık gemi kalıntısını elde edeceksiniz.

  ararat-wreckage.jpg


  Sahip olduğunuz gemi kalıntısını Hepler Paulson'a vermeniz gerekmektedir.

  Cousteau Perron

  Britain şehrinin doğu kısmını ziyaret ederseniz. Cousteau Perron'a ait ev bulunmaktadır. Evin kapısı kilitlidir ve içeride kimsecikler bulunmamaktadır. 1. görevi tamamladıysanız kapıyı açıp içeri girebilirsiniz. Evde olağan dışı birşeyler göremiyorsunuz. Üst kata çıktığınızda bazı materyaller bulacaksınız ve Cousteau Perron'nun nerede olduğuna dair size ipucu verecektir.

  İpuçları sizi Ice Dungeon'a yöneltecektir. Cousteau Perron ile konuşarak sizden istemiş olduğu materyali getirmeniz gerekecektir.

  ararat-cousteau.jpg


  Cousteau Perron sizde Ogre Lord yakınındaki nehir kıyısında bulunan Ice Wyrm'dan Ice Wyrm Scale getirmenizi istemektedir.

  ararat-icedungeon.jpg
  ararat-icewyrm.jpg
  ararat-wyrmscale.jpg  Sorcerer’s Dungeon

  Sorcerer’s zindanına moongateden Ilshenar'ı opsiyonundan Valor'u seçerek gidebilirsiniz. Zindanın derinliklerinde bir masa göreceksiniz. Masa üstünde 1 kutu, 5 tabak ve scroll göreceksiniz. Bu görevde sizde tabaklara yerleştirmeniz gereken eşyalar istenmektedir. Tabakların üstüne geldiğinizde yerleştirmeniz gereken eşyaya ait ipuçları göreceksiniz.

  ararat-table.jpg


  Toplamanız gereken eşyalar zindan içerisinde bulunmaktadır.

  ararat-perfectblackpearl.jpg
  ararat-burstingbrimstone.jpg


  ararat-brightdaemonblood.jpg
  ararat-mightymandrake.jpg
  ararat-burlybone.jpg


  Bu maddelere çift tıkladığınız tabağa yerleştirmeniz gereken eşyalar çantanıza düşecektir. Eşyaları tabaklara yerleştirmek için tabağa çift tıklayın ve çantanızdaki doğru materyali seçiniz. Tabaklara doğru materyalleri
  yerleştirdiyseniz masa üstündeki kutuyu açmanız gereken anahtarı elde etmeniz için Master Instructor yaratığı belirecektir. Bu yaratığı öldürerek kutuyu açmak için gereken anahtarı alıp kutuyu açınız.

  ararat-key.jpg


  Kutuyu açtığınızda içinde "Salvager Suit Plans" göreceksiniz. Bu planı Cousteau Perron'a verdiğinizde size karşılığında macerana devam edebilmen için bir not verecektir. Bu not içerisinde Gravewater gölünün altındaki batık gemiye girmeniz için gerekli olan eşyaları nasıl kazanacağınız yazmaktadır.

  Ekipman Parçalarının Toplanması

  Cousteau'ya ait ekipman parçalarını elde etmek için bir çok yere gideceksiniz.

  Josef Skimmons - Nictitating Lens

  Demirci Josef'i bulmak için Bucaneer's Den' yolculuk yapmanız gerekmektedir. Josef'in dükkanı Bucaneer's Den'in kuzey tarafındadır. Josef ile konuştuğunuzda sizden Orc Cave Zindanına gitmenizi isteyecektir. Zindan içerisinde bulunan Orcish Engineer öldürüp "Orcish Schematics" getirmenizi istemektedir. Bunun karşılığında size Nictitating Lens verecektir.

  OrcEngineer.jpg

  Madeline Hart - Canvass Robe

  Jhelom'da bulunan "Adventurer's Needle" mağazasında Madeline Hart'ı bulun. Destard da kaybolan oğlu Williem için yas tutmaktadır. Madeline ile konuştuğunuzda sizde Destard'a gitmenizi ve oğlu Willem'in şapkasını bulmanızı isteyecektir. Destard mağarasının kuzey batısını takip edin ve rampa aşağı inin burda bulunan Obsidian Wyvern'i öldürdüğünüzde Williem'ın şapkası çantanızda belirecektir. Şapkayı madelini verdiğinizde size saygılarını sunmak için Canvas Robe verecektir.


  ararat-obsidianwyvern.jpg


  Zalia the Gemologost - Aqua Pendant

  Ilshenar haritasının kuzey doğusunda Desert Outpost Çingene Kampı bulunmaktadır. Bu bölgede çingene kampı 2 tane bulunmak gitmeniz gereken köprüye en yakın kamptır. Burda Zalia sizi beklemektedir konuşun. Sizden su kenarında bulunan Djinn yaratığını öldürmenizi ve onda bulunan "Aqua Gem"'i getirmenizi istemektedir. Djinn'i bulmak için iki palmiye ağacı arasında hamak görene kadar kıyı boyunca doğu yönüne gitmeniz gerekmektedir. Zalia istediği eşyaya karşılık size ödül olarak Aqua Pendant verecektir.

  ararat-gypsy.jpg


  Champ Huwaith the Seedy Cobbler - Boots of Ballast

  Champ Huthwait'i ziyaret etmek için Vesper şehrindeki "The Adventurer's Supplies" dükkanına gitmeniz ve konuşmanız gerekmektedir. Sizden çete lideri Mercutio'yu öldürmenizi istemektedir. Kamp şehrin güney batısında bulunmaktadır. Mercutio'yu öldürdüğünüzde Mercutio’s Cutlass elde edeceksiniz. Bunu Champ Huthwait' verdiğinizde size ödül olarak Boots of Ballast verecektir.

  ararat-camp.jpg  Artık Gravewater gölüne giriş için gerekli olan tüm ekipmanlar elinizde bulunmadır. Yapmanız gereken ekipmanlar ile beraber Trinsic şehrindeki Hepler Paulson ile konuşmaktır. Size harita verecektir bu harita batık geminin nerede olduğunu size söyleyecektir.

  Gravewater Gölü'ne giderken ankh ve asma direğinin olduğu iskele bulacaksınız. Bu iskeleden geçebilmeniz için elde etmiş olduğunu 4 ekipmanı giymeniz gerekmektedir. Ayrıca binek ve evcil yaratıklarınız ile giriş yapamazsınız. İskele üzerindeki su yolunda yürüdüğünüzde batık enkazın arasında bir girdap göreceksiniz. Bu girdaba çift tıkladığınız da batık geminin olduğu alana giriş yapmış olacaksınız. Ödül unvanı olarak "Salvager of the Deep" sahibi oldunuz demektir.

  ararat-sunk.jpg
  ararat-seabed.jpg
  ararat-surface.jpg


  İçeriye giriş yaptığınızda çok dikkatli olmanız gerekmektedir. Issız bir yer değildir her an tetikte olmanız gerekmektedir.

  Ararat Peerless Encounter

  Batık Geminin bulunduğu derinliklerde Kaptan Johne tarafında hapsedilmiş Shadowlord bulunmaktadır. Shadowlord'un bulunduğu yere girmek için gerekli materyallere ihtiyacınız bulunmaktadır. Gemi enkazı etrafında diablocal seaweed ve water elemental yaratıkları ev sahipliği yaparlar. Ayrıca gizlenmiş yengeç şeklinde Paralithodeyaratığı da bulunmaktadır. Etraf da gezinirken dikkatli olmalısınız. Paralithode evcilleştirilebilinen bir yaratıktır ancak sadece bu bölgede kullanılabilirler eğer dışarı çıkartmaya çalışırsanız yok olacaklardır.

  ararat-paralithode.jpg


  Gemi enkazının sağında bulunan sancakta gemi girmenize yarayan delik bulunmaktadır. Delikten geçtiğinizde Kaptan Johne'a ait günlüğü bulacaksınız.

  ararat-hole.jpg


  Gemi içerisinde bulunan 4 oda bulunmaktadır. Bu odalardaki kapalı kasalarda Shadowlord'un kapalı tutulduğu hangar kapağını açmaya yarayan vincin parçaları bulunmaktadır. Kasaların etrafındaki bulunan varilin bir tanesinde kapalı kasayı açmaya yarayan anahtar bulunmaktadır.

  ararat-keyroom.jpg


  Varilleri parçalayarak anahtarı bulmanız gerekmektedir. Ayrıca kasanın etrafında metal varil koruması bulunmaktadır. Bu sebepten kasaya ulaşabileceğiniz doğru yolu bulmanız gerekmektedir.

  ararat-metalkegs.jpg


  4 odada bulunan kasaları açtığınızda elinizde vinç için gerekli olan 4 parça olacaktır.

  ararat-keys.jpg


  Gemi içerisinde halat merdiven bulunmaktadır. Merdivenin yanına giderek çift tıklayın geminin güvertesine çıkacaksınız. Ancak dikkat edin güverte 2 tane Hydra tarafından korunmaktadır. Gemi güvertesinde 3 adet hangar kapağı bulunmaktadır. Shadowlord'un bulunduğu hangarın yanında vinç bulunmaktadır. Sahip olduğunuz vinç parçalarını sürükleyerek vincin üstüne bırakınız. Vinç hazır olduğunda yanında bulunan kolu çekiniz.

  ararat-winch.jpg


  Shadowlord ile karşılaşmak için açılan hangar kapağında içeri giriniz. Karşınıza 3 Shadowlorddan biri çıkacaktır. Dikkatli olunuz... Hangardan çıkmak isterseniz arka bölümde merdiven bulunmaktadır.

  ararat-shadowlord.jpg


  Ararat Artifactler


  Çalınabilen Ararat Artifactler

  İyi Eğlenceler..