Cartography

 • Görüntüleme Görüntüleme: 2,854
 • Son güncelleme Son güncelleme:

Navigasyon

   Alchemy
   Anatomy
   Animal Lore
   Archery
   Arms Lore
   Begging
   Blacksmithy
   Bushido
   Camping
   Carpentry
   Cartography
   Chivalry
   Cooking
   Discordance
   Fencing
   Fishing
   Fletching
   Focus
   Healing
   Herding
   Hiding
   Imbuing
   Inscription
   Lockpicking
   Magery
   Meditation
   Mining
   Musicianship
   Mysticism
   Necromancy
   Ninjitsu
   Parrying
   Peacemaking
   Poisoning
   Provocation
   Remove Trap
   Snooping
   Spellweaving
   Spirit Speak
   Stealing
   Stealth
   Tactics
   Tailoring
   Throwing
   Tinkering
   Tracking
   Veterinary
   Wrestling
 • cartography.png

  Cartography öğrenmenin ana amacı define avcılığıdır. Bir define haritası buldunuz, haritayı okunmadan önce deşifre etmeniz gerekmektedir. Haritayı okuyabilmek için, cartography yeteneğinizin olması gerekir. Daha gelişmiş harita demek, daha yüksek cartography yeteneği demektir.

  Harita deşifre edildiğinde, definenin tam olarak nerede olduğunu anlamalısınız. Deşifre edilmiş bir harita, definenin olduğu yerde X olan bir topografik harita gösterir, ama yine de bu bölgesel haritanın tam olarak neresi olduğunu ve nereyi gösterdiğini çözmeniz gerekir.

  Haritanin gösterdiğine inandığınız yere geldiğinizde, kazmaya başlayın. Yanınızda getirdiğiniz küreğe çift tıklayın, haritayı hedefleyin,sonra define için kazmak istediğiniz yeri hedefleyin. Eğer doğru nokta üstünde iseniz, kazmaya ve yavaş yavaş gömülü define sandığının çıkmaya başladığını göreceksiniz. Daha az Mining yeteneğiniz, define için daha kesin bir noktada olmanızı gerektirecektir.

  Sandık tam olarak yüzeye çıktığında, definenin muhafız yaratıkları ortaya çıkacaktır ve size saldıracaklardır. Daha zorlu define haritalarının daha zorlu muhafızları bulunaktadır.

  Define sandığı kilitli ve tuzak bulunmaktadır. Açmak için Lockpicking yeteneğinizi kullanmanız gerekecektir. Kilidi açmada her başarısız olduğunuzda, sandık içindeki bir eşyanın yok olma sansı bulunmaktadır. Bir skeleton key veya master skeleton key(anahtar) kullanarak bu riski azaltabilirsiniz. Bu anahtarlar bazı define sandınlarının içinde bulunurlar.

  Kilidi açık bir sandık bir grubber tarafından lootlanmış olabilir. Eşyayı geri almak için grubber'ı öldürmeniz gerekmektedir.

  Çoğu sandıkta tuzak bulunmaktadır. Telekinesis büyüsü tuzakları kaldırmayacaktır. Remove Trap yeteneğini kullanın veya hasarı kendiniz absorbe etmeye çalışın.

  Sandık açılınca, içinden istediğiniz eşyayı alın. Sandık içinde bir şey hareket ettirildiği her seferde, muhafızların ortaya çıkma sansı bulunmaktadır.

  Define Harita Seviyeleri:

  • Youthful
  • Plainly Drawn
  • Expertly Drawn
  • Adeptly Drawn
  • Cleverly Drawn
  • Deviously Drawn
  • Ingeniously Drawn
  • Diabolically Drawn
  Çoğu define haritası yaratıkların lootlarında bulunurken, ingeniously drawn haritalar sadece paragon yaratıklarin taşıdıkları metal sandıkların içinden elde edilebilirler. Ingeniously drawn define haritaları her zaman içinde bir paragon minor artifact olan bir define sandığının yerini gösterir. Ingeniously drawn Map içeren sandık verme şansı olan Paragon Yaratıklar: Ancient Wyrm, Balron, Blood Elemental, Poison Elemental, Titan. Diabolically drawn define haritaları da bir minor artifact veren sandığın yerini gösterirler.

  Define avı bittiğinde, define haritası bu avın bittiğini belirtir, ve artık başka gömülü defineyi göstermezler.

  Eğer define avını tamamlayamadıysaniz ya da vazgeçtiyseniz, Skara Brae bulunan bir define haritası tüccarı memnuniyetle sizin deviously, ingeniously veya diabolically drawn define haritalarınızı token karşılığında kabul edecektir.


  Skill Gelistirme

  Cartography yeteneği, bir mapmaker's pen kullanarak harita çizmek için de kullanılabilir. Cartography, haritalarını desifre ederek geliştirebilirsiniz, fakat gelişim için o kadar çok harita bulabilmek pratik bir yöntem değildir.

  Skilinizi geliştirmek için imal edecekleriniz:

  • 10-25: Local Map
  • 25-35: City Map
  • 35-39.5: Sea Chart
  • 39.5-99.5: World Map
  • 99.5-100: Define haritlarını deşifre ederek