Bushido

 • Görüntüleme Görüntüleme: 1,313
 • Son güncelleme Son güncelleme:

Navigasyon

   Alchemy
   Anatomy
   Animal Lore
   Archery
   Arms Lore
   Begging
   Blacksmithy
   Bushido
   Camping
   Carpentry
   Cartography
   Chivalry
   Cooking
   Discordance
   Fencing
   Fishing
   Fletching
   Focus
   Healing
   Herding
   Hiding
   Imbuing
   Inscription
   Lockpicking
   Magery
   Meditation
   Mining
   Musicianship
   Mysticism
   Necromancy
   Ninjitsu
   Parrying
   Peacemaking
   Poisoning
   Provocation
   Remove Trap
   Snooping
   Spellweaving
   Spirit Speak
   Stealing
   Stealth
   Tactics
   Tailoring
   Throwing
   Tinkering
   Tracking
   Veterinary
   Wrestling

 • Bushido, samuray sanatı teknik olarak büyü yapmak değildir. Beceriler, bir bakıma büyüler ile Silah Becerileri arasında bir geçiştir.

  Samuray becerilerini kullanmak için, bir bushido kitabınız olmalıdır. Kitaplar, Zento daki samuray eğiticisin de mevcuttur ve kitabın içinde bütün beceriler vardır.

  Herhangi bir seviyede bushido'yu geliştirmeden önce, sonuçlarına katlanmayı kabul edeceğinizden emin olun. Bushido yeteneğine sahip olmak, parryingle alakalı dövüş stratejinizi etkileyecektir.

  Eğer 120 Parrying ve 0 bushido yeteneğiniz varsa bir kalkan giyiyorken 33% oranla parry (savuşturma) yaparsınız, kalkansız ise 15% oranla.

  Eğer 120 parrying ve 120 bushido yeteneğiniz varsa, bir kalkan giyerken hiç parry yapamazsınız. Buna rağmen, iki elli bir silah tutarken 36% oranla parry yaparsınız ve tek elli bir silah tutarken de 30% oranla parry yapabilirsiniz.

  Bushido kullanmak parryinizi arttırdığı için bir avantaj olarak görünebilir. Buna rapmen kalkan giymek handikap yaratır kalkanın hit chance gibi, defense chance gibi sihirsel özelliklerini kullanamaz hale getirir.

  Bushido yeteneğine sahip olmanın ,kitapla aktive edilmeyen iki etkisi daha vardır;

  • Whirlwind: Whirlwind atakları yüksek bushido yeteneğine sahip olduğunuzda daha güçlüdür, özellikle çevrenizde çok hedef varsa.

  • Perfection: Samuray,honor virtue kullanırken hasar bonusları alır. Virtue menüsünden honor virtue yi aktive edin ve yaratığa hedefleyin, sonra yaratığın size saldırmasına izin verin. Ataklardan kendinizi savunurken, perfectionda kazanım elde edeceksiniz.

  Bu faydalara ek olarak, bushido(veya Ninjitsu) yeteneklerine sahip olmadan kullanılmayan birçok silah becerisi vardır, genelde bu beceriler samurai ve ninja silahlarında bulunurlar.

  Skill Geliştirme

  Skill aralığında kullanacağınız beceriler:

  • 25 - 60: Confidence
  • 60 - 100: Lightning Strike
  • 100 - 120: Momentum Strike