Tamer Rehberi

Argalep

Administrator
Yönetici
1 Ağu 2014
257
37
28
İstanbul
www.quingis.com
Hazırlayan: Equinox

Animal Taming hakkında bilgi: https://forum.quingis.com/wiki/animal-taming/

Karakter Yaratımı

Karakterin ırkı Elf olarak yaratılmasında fayda var. Cu Sidhe adlı hayvanı tame edebilen ve direk binebilen tek ırk Elf’tir. İnsan ırkı Pads of Cu Sidhe adlı özel bot giyilerek binebilir ancak sunucuda lucklı sandallar mevcut olduğu için tavsiye etmiyorum.

Peacemaking çok işlevsel olmadığı için (Peacemaking Farkı başlığına bakabilirsiniz) onun yerine Discordance’ı şiddetle öneriyorum. Başlangıç skilleri olarak 50 Discordance, 50 Musicianship, 20 Veterinary uygun olabilir. Önce Musicianship ve Discordance kastıktan sonra Veterinary'i teachleyip onu kasın, sonrasında Animal Taming, Animal Lore, Magery v.s. zordan kolaya doğru devam edin.


Peacemaking Farkı

Tame için 100 üzeri skill gerektiren hayvanlara peace atıldıktan sonra tame denemesi yapıldığında hayvan peace den çıkar. Bu yüzden peacemaking skilli tame sırasında pek işe yaramamaktadır. Buna alternatif olarak Honor erdemi bir çözüm olarak karşımıza çıkmakta. Tame başlamadan önce tamer kendisine Honor atarsa yaratıklar erdemin seviyesine göre 5 dakikaya kadar tamer a saldırmazlar. Bunun dışında can düşürme, paralyze field veya kaçarak tameleme gibi çözümler denenebilir. Oyuncularımızdan fokudu'nun (Fatih) çektiği Honorsuz Cu Sidhe tameleme videosu için tıklayın.

Honor kasmak için kestiğiniz tüm yaratıklara saldırmadan önce honor atmalısınız, canları %100 olmalı. Bunun için paperdolldaki yıldız ikonuna bastıktan sonra açılan menüde kadeh şekline tıkladıktan sonra hedef şekline dönüşen mouse imleciyle saldıracağınız yaratığı seçmelisiniz. Bunu makroya da atayabilirsiniz.

upload_2017-10-6_20-39-43.png upload_2017-10-6_20-40-29.png


Pet Training (Hayvan Geliştirme)

Tamelediğimiz hayvanların stat, skill, resist, özel vuruş, yeni yetenek ekleme v.b. konularda geliştirmenizi sağlayan bir sistemdir. Detaylı bilgi için tıklayınız.


Skill Kasma

Newbie Center’da Discordance (hareketli hayvanlarda), Animal Taming (tüm hayvanlarda), Animal Lore ve Veterinary skillerini 120’ye kadar kasabilirsiniz.


Para Kasma

Meer ve Ancient Lich'lerde kasabilirsiniz. Meer'lerde bir süre kastıktan sonra karmanız düşeceğinden tüm mavi yaratıklar (Meer, Wisp) size saldırmaya başlarlar. Bu yüzden Karmanızı pozitif tutmak için arada size saldıran (gri/kırmızı isimli) yaratıklardan kesmenizde fayda var.


Rare Binek Spawn Yerleri

Rare binekler birkaç istisna dışında orjinal yerlerindedir.
Nightmare: Ki-rin Passage, Terathan Keep, Wind (5-10 dakikada bir çıkar)
Fire Steed: Fire Dungeon Level 1 & 2 (5-10 dakikada bir çıkar)
Unicorn: Spirituality Forest, Grimswind Ruins, Grimswind Fountain (5-10 dakikada bir çıkar)
Ki-rin: Spirituality Forest, Grimswind Ruins, Grimswind Fountain, Ki-rin Passage (5-10 dakikada bir çıkar)


Bonded Süresi

Quingis'te bir hayvanın bonded olması için 2 gün geçmesi gerekmektedir. Bunun yanısıra çöp puanı ile alabileceğiniz Pet Bonding Potion ile anında bonded yapabilirsiniz.


Luck


Eşyalardan gelen toplam luck 2480’e çıkmaktadır.


Yeni Hayvanlar

En çok rağbet gören hayvanlar:

İlgili Mastery’ler

(Daha sonra eklenecek)
Animal Taming
Discordance
Provocation
Peacemaking