Silah Becerileri

Argalep

Administrator
Yönetici
1 Ağu 2014
210
38
28
İstanbul
www.quingis.com
Silah Becerileri, silah tipleri arasındaki muhtemel en büyük farktır. Bazı oyuncular için, silah beceri etkisi silahın yaptığı hasardan daha önemlidir. Silah becerilerinin etkili kullanımı dövüşün kritik bir parçasıdır.

Her silahın 2 becerisi vardır. Çoğu oyuncu bu silah becerilerini kullanmak için kısayol tuşu atarlar. Silahın birincil becerisini kullanmak için o silah ustalığında en az 70 yeteneğe sahip olmanız gerekir. İkincil beceriyi kullanmak için 90 yeteneğinizin olması gerekmektedir. Bazı beceriler kullanılmadan önce ilave yetenek gerektirebilir.

Silah becerilerini kullanma sıklığında herhangi limit yoktur. Bunları kullanmak için yeterli manaya sahip olmalısınız. Bir silah becerisini önceki kullanımdan 3 saniye içerisinde kullanmak mana azaltma miktarını ikiye katlayacaktır.


BeceriManaEtki
Armor Ignore30Hedefin resistlerinden etkikenmeden normal hasarın 90%'ını kadar fazla hasar verirsiniz. Ağır zırhlı düşmanlara karşı çok kullanışlıdır.
Armor Pierce3050% bonus hasar için vurur. 50 Bushido veya Ninjitsu yeteneği gerektirir.
Bladeweave15Armor Ignore, Bleed, Concussion, Crushing, Double Strike, Mortal Strike, Block, Feint, Disarm, Whirlwind, Frenzied Whirlwind, Defense Mastery, Talon Strike, Armor Pierce, Paralyzing Blow, Nerve Strike becerilerinden birini rastgele kullanırsınız.
Bleed Attack30Vurduğunuz kişinin kan kaybederek 10 saniye boyunca zarar almasını sağlar. Verdiği zarar her defasında azalarak devam eder. Giyilen zırhın bu vuruşa herhangi bir etkisi olmayacaktır . Bandajlayarak açılan yara kapatılabilir, kan kaybı durdurulabilir. Büyücülerin büyülerini bozmak için ideal bir yöntemdir.
Block206 saniye için defans becerinizi arttırır. 50 Bushido veya Ninjitsu yeteneği gerektirir.
Concussion Blow20Bu vuruş yüksek cana sahip, fakat Mana' sı düşük olan kişilere büyük zarar verir. Fiziksel direncin bu vuruşa karşı herhangi bir etkisi yoktur.
Crushing Blow2050% bonus hasar için vurur.
Defense Mastery20Geçici olarak silah hasarınızı azaltırken fiziksel resistinizi arttırır. 50 Bushido veya Ninjitsu yeteneği gerektirir.
Disarm20Hedefinizin elinden silahını düşürür ve 5 saniye için bir silah tutamaz.
Dismount20Vurduğunuz kişinin bineğinden düşmesine sebep olur. Ama bu vuruşu yapabilmek için sizin de binek üzerinde olmamanız gerekir. Fakat elinizde Lance (bir kılıç) var ise binekten inmenize gerek yoktur. Düşen kişi hem 3-5 saniye bineğine tekrar binemez hem de ekstra zarar alacaktır. Bu süre içinde bineğini keserseniz kaçma şansı daha zor olacaktır. Ya da sizin kaçma şansınız daha fazla olacaktır.
Double Shot35Aynı anda 2 ok atar, binek üstünde iken kullanışlıdır. 50 Bushido veya Ninjitsu yeteneği gerektirir.
Double Strike30Hasarın 90%'ı kadar yıldırım hızıyla 2 vuruş yapar.
Dual Wield206 saniye için vuruş hızınızı 50% arttırır, her 0.75 saniyede bir vuruşa kadar izin verir. 50 Ninjitsu yeteneği gerektirir.
Feint306 saniye için hedefiniz size sadece normal hasarın 50%'sini yapabilir. Bu azalma hem büyülerde hem silah hasarında uygulanır. Minimum 50 Bushido yeteneği gerektirir.
Force Arrow20Hit lower defense özelliği mantığında hedefin savunmasını azaltır ve hedefi durdurma şansı bulunmaktadır.
Force of Nature35100% bonus hasarı için vurur, ama vuran kişi physical ve poison hasarı alır.
Frenzied Whirlwind202 karelik alanda tüm düşmanlara vuruş yaparak hasar verirsiniz.
Infectious Strike20Silahınıza uygulanmış zehir varsa, bu zehirle hedefe vurur böylece heallemelerini önler. Poisoning yeteneğinizin yüksek olması zehrin potansiyelinin yükselme şansını arttırır.
Infused Throw15Eğer binek üstünde değilseniz hedefinizi binekten düşürür, değilseniz hedefinizi sersemletir. Ayrıca ilave chaos hasarı verir.
Lightning Arrow20Hedefinize 1 karelik mesafede geçerli olmak üzere 2 şimşek okları ile vurursunuz.
Mortal Strike30Vurduğunuz oyuncu ya da NPC bir süre kendini iyileştiremez. Bu süre oyuncularda 6 saniye iken NPC' lerde 12 saniyedir. Bu manevraya maruz kaldığınızda can barınızdaki ibare parlak sarı bir renk alır. Rakip belirtilen süre zarfında kendine bandaj basamayacaktır.
Moving Shot20Okçular için gerekli bir vuruştur. Koşarak ok atabilmenize olanak sağlar. Fakat ıskalama şansı biraz daha yükselir.
Mystic Arc20Atılan silah ikinci bir hedefi vuracaktır. Hedefler ilave energy hasarı alırlar.
Nerve Strike302 saniyeliğine hedefinizi dondurur ve Bushido yeteneğinize bağlı olarak ekstra hasar verir. Hedef hasar alırsa donma bozulur. 50 Bushido yeteneği gerektirir.
Paralyzing Blow30Hedeflediğin oyuncuyu 3 saniye, yaratıkları 6 saniye dondurur. Hedef hasar alırsa donma bozulur.
Psychic Attack30Geçici olarak hedefin büyü hasarını düşürür ve harcadığı mana miktarını arttırır.
Riding Swipe25Hedefinizi binekten düşürür ve bineğe hasar verir. Bineğe, tekrar binebilmek için tedavi edilmelidir. Eger binek ethereal ise, binici hasar almaktadır. Eger binek üstündeyseniz, 3 saniyeliğine binekli hedefe hasar verir ve sersemletir. 50 Bushido yeteneği gerektirir.
Serpent Arrow25Zehirli bir ok atar. Zehir seviyesi, poisoning yeteneğine bağlıdır. Zehir etkisi Greater Poison yüksek değildir.
Shadow Strike20Vurduğunuz kişiye ilave 25% hasar uygular ve sizi saklar. 80 Stealth yeteneği gerektirir.
Talon Strike20120 ninjitsu yeteneği olan biri il başta 15 hasar uygular ilave olarak zamanla azalan hasar vermeye devam eder. Minimum 50 Ninjitsu yeteneği gerektirir.
Whirlwind15Çevredeki düşmanlara ekstra hasarla vurursunuz. Bushido yeteneğinize bağlı olarak çevrenizdekilere daha fazla hasar verirsiniz .