Argalep

Administrator
Yönetici
1 Ağu 2014
210
38
28
İstanbul
www.quingis.com
Hazırlayan: Silvana (Sonsuz Teşekkürler)


Shadowguard, Eodon Vadisi'ndeki Minax kalesinde bulunan bir karşılaşma dizisidir. Tek bir oyuncu veya party kurarak bu karşılaşmalar denenebilir. Tamamlanması gereken 5 adet farklı zorlukta odalar bulunmaktadır. Büyük salonda bulunan büyülü kristal küreye "enchanting crystall ball" çift tıklayarak oda menüsü açılır. Buradan mevcut durumunuzu görebilir ve odalara gidebilirsiniz.

"Shadowguard odaları bulmaca gibi dizayn edilmiştir. Eğer takıldığınız yer olursa makalenin devamını okuyabilirsiniz"Shadowguard_hall_screenshot.jpgODALAR

İstediğiniz sırayla girebileceğiniz 5 adet oda bulunmaktadır. Kırmızı renkte olan odalar tamamlamanız gereken odalardır. Yeşil renkte olanlar ise tamamladığınız odaları gösterir. Başarıyla tamamladığınız odaları dilediğiniz kadar tekrarlayabilirsiniz. Fakat bu size bir şey kazandırmaz. Çatıya ulaşabilmek için 5 odayı da başarıyla tamamlamanız gerekmektedir.

Grup olarak girmek için bir parti oluşturmanız gerekmektedir. Sadece parti lideri kristal küreyi kullanabilir ve gidilecek odayı seçebilir. Oda zorluğu partideki kişi sayısıyla orantılı olarak artar (daha fazla yaratık).

Odaya girdiğiniz andan itibaren odayı tamamlamak için 30 dakika süre limiti vardır (Çatı katı hariç). Zaman sınırına ulaşıldığında, odanın tüm oyuncuları kristal kürenin bulunduğu kale içine ışınlanacaklardır. Ayrıca tüm partiniz ölürse tekrar kale içine ışınlanma olacaktır. Başarısız karşılaşma sonrasında diriltmek için kullanılabilecek Kristal küre yakınında bir Ankh var. Herhangi bir nedenle odayı terketmek isterseniz karakterinizin üzerine tıklayın ve açılan menüden "Exit Shadowguard"ı seçin.


THE BAR

Üzerinde bira şişeleri olan masalara sahip bir bara ışınlanacaksınız. 4 dalgadan oluşan korsan saldırısı olacak. Hasar yansıtma özelliği olan bu korsanlar verdiğiniz hasarı size yansıtacaklar. Normal olarak saldırabilirsiniz bunun yanındaki masada bulunan şişelerini kullanabilirsiniz. Şişeleri çantanıza alın ve üzerlerine çift tıklayıp korsanları vurmaya çalışın. Eğer başarılı olarak isabet ederse 300 hasar verir. 4 şişe normal bir korsanı öldürmeye yetecektir. Şişeyi içme veya kırıp kendinize hasar verme riskiniz var. Şişeler her 60 saniyede 1 tekrar masalar üzerinde yenilenecektir.

Normal korsanları alt ettikten sonra, Shanty the Prite görülecektir. Önceki korsanlardan daha güçlü ve hızlı olmasına rağmen hasar yansıtma özelliği yoktur. Şişeler Shanty içinde kullanılabilir.

Taktikler

* Evcil hayvanlarınız veya summonlarınız korsanların dikkatini dağıtmak için kullanılabilir

* Eğer düşmanın canı %32 altındaysa "Word of Death" hasarı size yansımayacaktır.

* Provokasyon yeteneği burada çok değerlidir.Shadowguard_bar_screenshot.jpgTHE ORCHARD

16 adet elma ağacı olan bir bölgeye ışınlanırsınız. Kuzey kısımda yerde sadece kemikleri kalmış bir mecaracının cesedini bulursunuz. Cesedin içinde yıpranmış bir kitap vardır.

Şöyle yazar;

“Sonunda buldum… bu iğrenç meyve bahçesi Minax'ın büyülerinin anahtarı!... bu kule içinde sıkışıp kaldığım günler… Sonuçlarının ne olabileceğini bilemediğim için yaprakların arasındaki eyveleri almaya cesaret edemiyorum… Açlığım büyüyor… çok açım almak zorundayım… *hışırtı!* İğrenç meyve!... Bu da ne? Neden bu iğrenç meyveyi çektiğimde bu korkunç yaratık çıktı!... Umarım onunla savaşabilirim…”

Amaç tüm ağaçları yok etmektir. Bir elma seçmek için bir ağacın gövdesini çift tıklatın. Elma sırt çantasında Erdem veya Zindan adıyla görünecektir. Elmanın ömrü 30 saniyedir ve karşıt hizadaki ağaca atılmalıdır. Her ağaç bir erdemi veya zindanı temsil etmek için rasgele atanır. Elmayı çift tıklayın ve farklı bir ağaca atın (gövdeyi hedefleyin).

Olası iki sonuç vardır:

*Başarı - Atışınız güçlü sihirleri serbest bırakır ve ağacı yok eder! Elmayı aldığınız ağaç ve atılan ağaç yok edildi.

*Başarısızlık – Atışınız bir tuzağı ortaya çıkarmış gibi görünüyor! Bahçedeki her kişi için bir Treefellow görünecek. Bu, aynı zamanda elma süresinin dolması durumunda da meydana gelecek (elmanın 30 saniyelik bir ömrü vardır).

Taktikler

Her bir ağacın verdiği elmanın türünü yazmak için bir kağıt parçası kullanın. Bu sayede her karşıt ağacın nerede olduğunu birkaç denemeden sonra bulmanızı sağlayacaktır.

Hiç bir şekilde Treefellowlara saldırmayın (summonlar dahil). Saldırmanız sizi yavaşlatacaktır. Çok yavaş hareket ettikleri için saldırmadan devam edebilirsiniz.Shadowguard_orchard_screenshot.jpgTHE ARMORY

Odalar ve salonlar heykellerle doludur. Kısa bir zaman sonra elinde Halberd taşıyan savaşçılar odaların içinde görünmeye başlayacaktır. Genellikle savaşçı öldürüldüğü zaman yere “Corrupt Phylactery” isimli 60 saniye süresi olan siyah bir şişe düşecektir. Şişeyi alın salonun ortasında bulunan “Purifying Flames”in yanına gidin. Şişeye çift tıklayıp ateşi hedefleyin.

Çantanızda bir “Purified Phylactery” olacak. Altın lanetli zırhı olan bir heykelin yanına gidin ve çantanızdaki şişeyi çift tıklayıp heykeli hedefleyin (Heykeli alt tarafından hedeflemek daha kolay olacaktır.). Heykel yok olacak. Bütün altın heykeller için bunu tekrarlayın ve odayı tamamlayın.

Taktikler

*Bir kişi savaşçılarla mücadele ederken diğer oyuncu heykellerle ilgilenir.

* Partiyi bütün heykellerin yok edildiği bir odaya taşıyın.Shadowguard_armory_screenshot.jpgTHE FOUNTAIN

Büyük havuzun boşaltılması gerekiyor, yoksa havuz taşıyor ve iğrenç su elementleri çıkıyor. Su elementleri öldüğü zaman etrafa kanal parçalarını bırakıyorlar. Amacımız etrafa saçılan kanal parçalarını kullanarak havuzu 4 altın musluklu giderlere bağlayın. Parçaları yerleştirirken havuzun giderlere boşalacağı şekilde yerleştirin.

Havuzu boşaltmak için kanalları yerleştirdikten sonra altın musluğa çift tıklayın. Eğer kanallar doğru sıralanmadıysa “Hurricane Elemental” ortaya çıkacaktır. Daha da kötüsü, yerleştirdiğiniz kanallardan bir kısmı zarar görecek. Musluğu açmadan önce kanalların doğru konumda olduğundan emin olun.

4 giderde boşaldıktan sonra havuzda su kalmayacak ve oda tamamlanacak.

Canal left piece.png
Canal top piece.png
Canal straight piece 1.png
Canal straight piece 2.png
Canal bottom piece.png
Canal right piece.png
Canal drain.png


Taktikler

• Aynı gidere birden fazla kanal bağlanabilir.

• Düz parçalar kısa ise köşeli parçalarla zigzag çizerek ilerleyin.

• Elementler zayıfken hızlı bir şekilde yok edilmezlerse sizi hemen etkisiz hale getirebilirler.

• Tüm kanalları kolayca organize etmek için yanınızda fazladan torba veya kanalları koyabileceğiniz bişeyler getirin

• Kanal parçaları tüm zemini kaplayacak hareketinizi kısıtlayacak. Hepsini olabildiğince hızlı toplayın.


300px-Shadowguard_fountain_screenshot.jpgTHE BELFRY

Odada ilk dikkatinizi çekecek şey merkezdeki platformun üstündeki Greater dragon olacak. Dikkatli ol üzerine ateş püskürtecek ve çeşitli büyüler yapacak. Alanın en doğusunda bir çift besleme çanları var. Bu çanlara çift tıkladığınızda iğrenç drakeler çıkacak. Öldürdüğünüzde cesetlerinde shirli drake kanatları çıkma ihtimali var. Bu kanadı kulandığınızda platforma ışınlanacaksınız ve greater dragonla savaşacaksınız. Kanat sadece 1 kişiyi ışınlar ve 1 dakika süreniz var. Bunda dolayı kanatları toplayıp ve herkesi aynı anda ışınlamak mümkün değildir. Platformdaki greater dragon sıradan bir greater dragon değil 10.000 cana sahip. Savaş esnasında bu dragon peryodik olarak bir hedefi ( oyuncu, hayvan veya summon) platform dışına iter. Eğer platormdan düşerseniz başka bir drake kanadı bulmanız gerekecek.

Taktikler

• İlk önce yakın dövüşçülere drake kanadı verilir ve onlar savaşmaya başlar.

• Yanınızda dragon Slayer silahlar getirmeyi unutmayın.

• Zorda olsa mistikler ve büyücüler platformun köşelerine summon çıkarabilirler. Aynı zamanda platformun dışından disco skilini kullanabilir ve yukarıdakilere can basabilirler.

• Tamerlar dragonlarını, drake kanadı kullanmadan platform üzerine çıkarabilirler. Bunun için dragonu güneydoğu köşesinde durdurun daha sonra kuzey batı köşesine geçin ve birkaç kez yanınıza çağırın. Dragonun uçabilme yeteneği köşeden yukarı çıkabilmesini sağlayabilir. Orada durabilmesini sağlamak ve saldırtabilmek bazen zor olabilir.Shadowguard_belfry_screenshot.pngTHE ROOF

5 odayıda tamamladığınız da bu odaya girebilirsiniz. Son karşılaşmanız ortasında küçük bir balkonu olan bu büyük odada olacak. Büyücü kadın Minax, 4 adet savaşçı komutanın çıkacağı bozulmuş zaman geçidinin yanında durur. Yakınında duran oyuncuları ataklarını üzerine çeker, hiçbir şekilde hasar almaz ve sizinle savaşmaz.

İlk odaya girildiğinde bütün oyuncular ilk savaşçı çıkmadan önce Minax tarafından atak alacak. Çıkan savaşçıların sıralaması tamamen rasgeledir. Odanın tamamlanması için hepsinin öldürülmesi gerekli. Unutmayın bu odada zaman sınırınız yok.


SGroof.pngTHE LEGENDS

Yok edilecek komutanlar veya efsaneler;

Juo'nar the Lich
Virtuebane
Ozymandias the Lord of Castle Barataria
Anon the Mage

Son savaşçı yok edildikten sonra, Minax size çok sinirlenir ve sizi lanetleyerek zaman geçidini patlatır. Dördüncü savaşçının cesedinden şampiyon kestiğinizde ki gibi altınlar patlayacaktır ve çeşitli malzemeler cesette olacaktır. Unutmayın altınlar ve cesetteki malzemeleri toplamanız için 5 dakikanız var!

Taktikler

• Tamerlar hızlı bir şekilde savaşçılara hayvanlarını saldırtırsa savaşçı summon çıkarmadan savaşı bitirebilirler. Bu taktiği uygulamak için hiçbir şekilde savaşçıya oyuncuların doğrudan saldırmaması gerekli.

• Virtuebane haricinde 3 savaşçıda disko yeteneği kullanılabilir.

• Anon elemental forma dönüştüğünde saldırmayın aksi takdirde sürekli kendine can basacaktır.

• Minax’a yakın savaşmaktan kaçının yoksa hayvanlarınız ve summonlarınızın atağını üzerine çekecektir.


ÖDÜLLER