Selamlar ^^

Loki

Yeni Üye
16 Ara 2016
3
0
1
33
Uzun yıllar
"Ultima Online, Hayat Offline" demiş bir oyuncu olarak. Yıllar sonra tekrar Ultima efsanesini oynamaya karar verdim. Bundan önceki Ultima serüvenimin tamamı AOS server'lerinde geçti. Bu kez farklı bir şey yapıp değişik sürümde değişik insanlarla oynamaya karar verdim. Malum server sahipleri,kitlesi,editdiği insanlar dahil hepsi bir bütün Türkiye UO(AOS) camiası. Bu kısır döngüden belki bu kez kurtulabilirim diye düşünüyorum. Amacım sadece eğlenmek ^^ İlerleyen günlerde umarım birbirimizi daha iyi tanır ve yeni arkadaşlıklar ediniriz.
Asıl olan şey nerden başlamam gerektiğini bilmem :) Benim için bir ilk olacak(kısa dönemli Demise maceramı saymazsak) AS server'i. Bu konuda bana nereden başlamam gerektiğini anlatıp öğretebilecek bir arkadaş var ise aranızda küçük bir yardım ile tutunabilirim server'a.

P.S: "Games Quingis" adlı bir server de az oyuncu sayısı ile uzun zamanlar oynamıştık yıllar yıllar önce ben bir ergen iken. Güzel günlerdi ;)
 

Equinox

Kıdemli Oyuncu
24 Eki 2014
144
37
28
44
Istanbul, Turkey
Merhaba hoşgeldiniz,

Yardım konusunda tereddütünüz olmasın, oyuncu sayısı az ama kalitesi yüksektir, herkes elinden geldiğince yardımcı olmaya çalışır. Öncelikle Wiki http://forum.quingis.com/wiki/index/ kısmını okuyarak başlayabilirsiniz. Ne tür karakterlerle oynamaktan hoşlandığınızı belirtirseniz daha iyi yönlendirebiliriz. Newbie Center'da birçok skilli 40 a kadar öğrenebilir, questlerle 50 ye kadar çok hızlı arttırabilir ve ödül kazanabilirsiniz. Örneğin Necromancy 50'de düşük başlar ve quest aldıktan sonra 50 yaparsanız ödül olarak full necro kitabı elde edebilirsiniz :) Newbie Center'daki hareketli hayvanlar üzerinde discordance çalışabilirsiniz. Yeni champ, mini champ ve boss ları görüp bilgi alabileceğiniz bir galeri de mevcut.

Hızlı bir giriş olarak aşağıdaki bilgileri verebilirim:
- Irk özellikleri: http://forum.quingis.com/wiki/irklar-ve-ozellikleri/
- Craft olarak Imbuing http://forum.quingis.com/wiki/imbuing/ adında yeni bir skill, buna ek olarak Runic Reforging http://forum.quingis.com/wiki/runic-reforging/ adında bir sistem var. Bu sayede istediğiniz proplara sahip ekipmanlar yapabilirsiniz. Gargoyle ırkının bu skillde başarı bonusu vardır.
- Warriorlar için Bushido http://forum.quingis.com/wiki/bushido/, Ninjitsu http://forum.quingis.com/wiki/ninjitsu/, Throwing http://forum.quingis.com/wiki/throwing/geldi. Bushido da dövüşte faydalı ek büyüler var. Ninjitsu daha çok gizlenerek ya da aldatarak savaşmaya yönelik büyüler içeriyor. Throwing ise bumerang gibi fırlatılıp geri dönen uzun menzilli silah kullanma yeteneği. Sadece Gargoyle ırkı bu skilli kullanabilir.
- Büyücüler için Spellweaving http://forum.quingis.com/wiki/spellweaving/, Mysticism http://forum.quingis.com/wiki/mysticism/ adlı büyü yetenekleri geldi.
- Bard ustalık sistemi: http://forum.quingis.com/wiki/book-of-bardmasteries/
- Yeni loot sistemi ve random artifactler: http://forum.quingis.com/wiki/lesser-ve-greater-artifactler/
- Yeni item proplarının açıklamaları listede en altta: http://forum.quingis.com/wiki/ekipman-ozellikleri/
- Yeni Questler: http://forum.quingis.com/wiki/gorevler-quests/
- Tüm champ listesi: http://forum.quingis.com/wiki/champion-spawnlari/
- Mini champlar: http://forum.quingis.com/wiki/mini-champion-spawnlari/
- Yeni bosslar: http://forum.quingis.com/wiki/peerless-bosses/ http://forum.quingis.com/wiki/exodus-encounter/
- Temizlik ödül sistemi: http://forum.quingis.com/wiki/clean-up-britannia/
- Yeni zindanlardan bazıları ve güncellemeler: http://forum.quingis.com/wiki/shame-zindani/ http://forum.quingis.com/wiki/castle-blackthorn-dungeon/
 

Loki

Yeni Üye
16 Ara 2016
3
0
1
33
Verdiğiniz bilgiler için sağolun. İş gittikçe koplikeleşiyor :D Ben yine az çok kullandığım. Necro/Mage/Tamer ile başlayayım kasmaya ufak ufak ilerleriz heralde :)
 

Loki

Yeni Üye
16 Ara 2016
3
0
1
33
Teşekkür ederim ilgin için. Gece alıp kasmaya başlarım umarım.