Rol Yapma -Role Play

Astmeri

Yeni Üye
3 Şub 2019
4
7
3
A-Rol Yapma

1- Rol yapma nedir?
2- Ultima'da RP
3- Neden rol yapma?


-Rol yapma, kişinin oyundaki karakterine bürünmesidir. Karakterine hakim olmalı ve onu en iyi şekilde yaşamalıdır.

-Ultima'da rol yapma en kaliteli ve en zengin çeşitliliklere sahiptir. İsterseniz bir tavernada oturup bal likörü için, hikayelerinizi anlatın. Dilerseniz arkadaşlarınız omuz omuza verip tehlikeli diyarlara yolculuk yapın. Her şey sizin keyfinize kalıyor.

-Peki rol yapma size ne kazandıracak? Rol yapma Ultima'da oyuncuların stresini azaltan onları sadece bir sisteme bağlı tutmasını engelleyen en büyük araçtır. Bir hikayeniz olur arkadaşlarınız ile harika vakitler geçirmenizi sağlar. Unutmayalım ki Ultima'yı bitiren en büyük unsurlardan biri onu eğlence için oynamamamızdan kaynaklanıyor. Şu günlerde böyle bir sunucuda aradığımız şeylerden biri olacak bizim için rol yapma.


B- Karakterimizi yaratma

-Oyuncu isterse karakterinin yaşını,geçmişini ve başından geçen hikayeleri buraya yazarak diğer oyuncuları oyun içi rol oyununda ön bilgilendirme halinde sunabilir.
-Geçmişi karakterin tablosunu hazırlar ve ona göre yapacağı rol için kaynak oluşturur.

Örneğin: Trinsic şehrinde doğmuş Leonardo, babası fakir düşmüş bir şehir koruyucusuydu. Kasım 8, 296 Britannian yılında, kalabalık ailesine yük olmamak için Nujel'm şehrine çalışmaya gitti.

Çeşitli süslemeler yada farklı konular ile hikayenizi zenginleştirerek bir alt yapı hazırlamanız mümkün.

-Rol yapmanın bir limiti yoktur. İster savaşçı olun, ister bir suçlu. Kör bile olabilirsiniz. Sonuçta Ultima bizlere her imkanı sunmakta.

-Rol yapmanın bir süresi zamanı yoktur. İsterseniz forum aracılığıyla boş vaktiniz olduğunda bunu rol yapma ile değerlendirmek isterseniz gün belirler, ardından bir buluşma noktası belirleyip rol yapabilirsiniz.

-Buluşma ve başlangıç

-Hikayede önceden tanışmış olabilirsiniz. Buda arkadaşınızın geçmişi hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlar. Ancak her detayı da bilme zorunluluğunuz yok.
-İlk defa tanışma,tesadüfen karşılaşma gibi güzel senaryolar hazırlamanız mümkün.

-Gelişme

-Bir tavernada güzel hikayeler anlatıp bal likörünüzü yudumlayabilirsiniz.
-Korucu arkadaşlarınız ile birlikte omuz omuza verip, Ultima evrenine tehlike oluşturan yaratıklara karşı savaşabilirsiniz. Kısaca her şey sizin istediğinize bağlı.