Peerless Bosses

Argalep

Administrator
Yönetici
1 Ağu 2014
210
38
28
İstanbul
www.quingis.com
8 adet patron yaratık bulunmaktadır.

Mondain's Legacy


Stygian Abyss


Bir patronla karşılaşmak için, önce ilgili questi (görev) yapmak zorundasınız. Her patron yaratığı için farklı bir görev bulunmaktadır.

Bu görevler anahtarları "keys" patrona toplamayı gerektirir. Bu anahtar eşyalara sahip olduğunuzda, patronu ortaya çıkarmak için anahtarları spesifik yerlere yerleştiriniz.

Patron kendine has alanlarda ortaya çıkarlar ve 3 "master key" sahibi olacaksınız ki çift tıklanınca sizi ve partinizde bulunan kişileri patron bölgesine götürür. Bu master key leri diğer oyunculara verebilirsiniz veya saklayabilirsiniz böylece parton bölgesini terk edip tekrar dönebilirsiniz.

Bir kere patron bölgesine girdiğinizde, patronu öldürmek için yaklaşık 1 saat süreniz bulunmaktadır. Patron aktifken, diğer partilerdekiler aynı patronu aktive edemezler. Bitirmenizi beklemek zorundadırlar. Eğer bitiremezseniz, bölgeden dışarı atılabilirsiniz. Ayrıca, tüm oyuncular patron alanını terk ederse, patron yaratık da yok olacaktır.

Patron yaratıkların kayda değer ganimetleri bulunmaktadır. Hepsi, artifact yapmak için kullanılan yüksek değerde sihirli bileşenler taşırlar. Ek olarak, her biri sadece kendisinin verebileceği nadir eşyalara sahiptir. Dekoratif ve kullanılabilen eşyalar da bulunmaktadır.


Bedlam - Monstrous Interred Grizzle

Interred_grizzlekr.jpg


Monstrous Interred Grizzle patronu için Bedlam'a girmeniz gerekmektedir. Bunun için önce bölgeye girişe izin veren görevde olmanız gerekmektedir. Umbra'da Bloodletter'in yanındaki "Aernya the Mistress of Admissions" ile konuşarak "Mistaken Identity" görevine başlayın.

Bedlam'a giriş izni sağlayacak adımları tamamlayın, fakat tamamen görevi tamamlamayın. Giriş erişimine sahip olduğunuzda, Bedlam'a girmek için Bloodletterin yerindeki Iron Maiden'a çift tıklayın.


MapBedlam.gif Bedlem.png

Bedlam içinde bulunan kütüphanedeki "Master Cohenn the Librarian" ile konuşarak "Misplaced" görevini alarak tamamlayın. Bu görevde ödülü kazanmak için 5 adet "Disintegrating Thesis Notes" elde etmeniz gerekmektedir. Bu eşya Bedlam bölgesinde bulunan Lady Jennifyr, Lady Marai, Master Jonath, Master Theophilus, Master Mikael, Sir Patrick isimli yaratıklardan şans ile düşmektedir.

Görevi tamamlayınca ödül olarak
librarians_key.png
Librarian's Key kazanacaksınız. Librarian's Key'i bedlam bölgesinde bulunan sığınak evin içindeki masaya bırakın böylece Monstrous Interred Grizzle için gerekli master key'i alırsınız.


keyed_table.png

Not: Librarian's Key elde ettikten 1 saat sonra dünyadan yok olmaktadır.


Blighted Grove - Lady Melisande

melisande_th.jpg

Lady Melisande patronu için Blighted Grove'a girmeniz gerekmektedir. Bunun için önce
bone_machete.png
bone machete 'ye sahip olmalısınız. Bone machete yapmak için, Blighted Grove girişinin hemen dışındaki "Jamal the Fisherman" ile konuşarak "Vile Poison" görevini tamamlayarak silahı yapmak için gerekli olan reçeteyi öğrenin ve bone machete (veya birkaç tane çünkü zamanla kırılabilir) yapın. Böylece Blighted Grove içine giden yolu açabilirsiniz.

image1116.jpg

Not: "Bone Machete"'yi Blacksmith menüsünden yapabilirsiniz. Ayrıca "Vile Poison görevini tamamlayarak reçeteyi öğrenmek için Blacksmith yeteneğinizin 45 ve üstü olması gerekmektedir.

Melisande_image6.jpg

Blighted Grove içine giriş yaptığınızda "The Frightened Dryad" görevcisini bulun ve onun kutsamasını DryadsBlessing.png(Dryad's Blessing) almak için "Bound to the Land" görevini tamamlayın. Lady Melisande bölgesi için gerekli master key i almak için, Frightened Dryad'in yanındaki sepete, aldığınız kutsamayı (Dryad's Blessing) yerleştirin.

image16.jpg
Not: Görevden kazandığınız Dryad's Blessing'in yok olma süresi 6 saattir.


Citadel - Travesty

changeling.gif


Citadel'e giriş noktasına ulaşmak için moongateden "Tokuno Islands" haritasından "Isamu-Jima" seçeneğini seçerek gidebilirsiniz. Tokuno haritasından Citadel'e girişi yapmak için yerde bulunan sandığa çift tıklayınız. Citadel'e giriş yapmak için önce Britain şehrindeki "Sarakki the Notary" tarafindan verilen Evidence ya da Black Order Badges görevinin ortasında olmanız gereklidir.

MapTheCitadel.gif citadel_entry.png

Travesty'nin bölgesine gitmek için
Citadel3SmallKeys.jpg
Serpent's Fang Key, Tiger's Claw Key ve Dragon's Flame Key'leri elde etmeniz gerekmektedir. Bu anahtarlar 3 Black Order üyesinden elde edilir. The Serpent's Fang High Executioner, The Tiger's Claw Master ve The Dragon's Flame Grand Mage.

3 anahtarı da elde ettiğinizde, bunları Travesty bölgesine giriş yapmak için Citadelin giriş odasindaki masaya yerleştirin.

citadel_key_table.jpg
Not: Yaratıklardan elde edilen anahtarların yok olma süreleri 6 saattir.


Palace of Paroxysmus - Chief Paroxysmus

paroxymus.gif


The Palace of Paroxysmus kuzey Papua'da Lost Lands in ortasında bulunur. Girmek için, 5000 altına satın alınan bir sihirli ipe (magical rope) ya da bir marangoz tarafından yapılan asit geçirmez ipe (acid proof rope) sahip olmanız gerekir.

Paroxysmus ile savaşmak için, 4 eşya elde etmelisiniz ve bunları bölgenin dışındaki kazana (cauldron) yerleştirmelisini. Coagulated Legs, Gelatanous Skull, Partially Digested, corrosive slimelerin cesetlerinde rastgele düşerler. The Spleen of the Putrefier ise the Putrefier in cesedinde rastgele düşer. Bu 4 eşyayı kazana yerleştirdikden sonra, bölgeye giden anahtarı alacaksınız.


Prism of Light - Shimmering Effusion

shimmering%20effusion.png


Nujel'm deki girişin dışındaki Lefty the Ticket Seller dan(10,000 altın karşılığından) bir bilet alarak Prism of Light'a girin.

The Shimmering Effusion'in 6 ayrı altarı vardır. Her altar üstüne konacak farklı tip kristal gerektirir. Böylece 6 altar dolduğunda master keyi alırsınız. Altarlar bir odada koruyucular ile 6 taş sütun olarak görünür.

Kristal tipleri: broken crystals, crushed crystals, jagged crystals, pieces of crystal, scattered crystals ve shattered crystals. Her bir kristal tipi bir spesifik canavarın cesedinde rastgele bulunur. Bu canavarlar: crystal daemon, crystal sea serpent, crystal hydra, crystal lattice seeker, crystal vortice ve unfrozen mummies.


Twisted Weald - Dread Horn

dreadhorn.gif


Twisted Weald'e girmek için, Yew merkezinden (lokasyon) girilen Elf şehri Heartwood'da bulunan "Lorekeeper Calendor" (Lokasyon için tıklayın) görevcisinden alınan Dreadhorn görevinde olmalısınız. Twisted Weald'in girişi, Ilshenardaki "Mushroom Cave" (Lokasyon için tıklayın) içindeki perili çemberdir.

entrancemini.jpg

Dread Horn'un adasına girmek için, 6 eşya elde etmeli ve bunları Statue of the Faie heykelinin üstüne bırakmalısınız. Bu heykel adanın doğusundaki taş çember içinde bulunur.

statue.jpg
Eşyalardan 2 tanesi, BlightedCotton.pngBlighted Cotton ve ThornyBriar.png Thorny Briar Twisted Weald içinde yerden toplanabilir. Diğer 4 eşya Named yaratıkların cesetlerinde bulunur:

Not: Statue of the Faie heykeline bırakacağınız eşyaların yok olma süreleri 6 saattir.


Stygian Abyss Dungeon - Medusa

Medusa.png


Medusa sığına girmeniz için 4 Yılan Yumurtasına (
A_rare_serpent_egg.png
Rare Serpent Eggs ) ihtiyacınız vardır. Yumurtaları Stygian Abyss Dungeon 'da bulunan "Serpent Lair" bölgesindeki Yılan Yuvalarından (Serpent Nest) elde edebilirsiniz. "Snake Charmer Flute" kullanarak bu yumurtaları daha kolay elde edebilirsiniz.

A_serpents_nest.png


Yumurtaları elde ettikten sonra "Medusa's Lair Sığınağında" bulunan alter üstüne yumurtaları yerleştirip Medusa'nın bulunduğu alana girebilirsiniz.

MedusaAltar.jpg
Not: Yılan Yuvalarından (Serpent Nest) elde edilen yumurtaların yok olma süreleri 12 saattir.


Stygian Abyss Dungeon - Stygian Dragon

Stygian_dragon.jpg


Stygian Dragon sığınağına girmek için 4 adet
Draconic_orb.gif
Draconic Orb'a ihtiyacınız vardır. Bu eşya Fairy Dragon, Forgotten Servant yaratıklarından düşmektedir.

4 Draconic Orb elde ettikten sonra "Stygian Dragon Sığınağında" bulunan alter üstüne yerleştirip Stygian Dragon'nun bulunduğu alana girebilirsiniz.

stygian_altar.jpg
Not: Yaratıklardan elde edilen Draconic Orb'un yok olma süreleri 12 saattir.