Quest Halloween Event

Argalep

Administrator
Yönetici
1 Ağu 2014
210
38
28
İstanbul
www.quingis.com
Eski Galler'de şimdi Cadılar Bayramı olarak bilinen 31 Ekim gününün ölüler ve yaşayanların dünyaları arasında bir bağ oluşturduğuna inanılırdı. Ölüler kötü niyetli ve tehlike olarak kabul edilir; yaşanılan sorunlardan , hastalıklardan ve kötü hasattan onlar sorumlu tutulurdu. Festivalde ateşler yakılır , genellikle kış ayları için öldürülen hayvanların kemikleri bu ateşlerde yakılırdı. Şeytani ruhları taklit edebilmek içinse kostümler ve maskeler giyilirdi.

İnanışa göre , o sene içinde ölen insanların vücutsuz kalan ruhları , 31 Ekim gecesi kendilerine yeni bir vücut aramak üzere geri gelirdi. Hiç kimse bedenini bu ruhlara kaptırmak istemediği için tüm köylüler o gece evlerini ruhlarını korkutup kaçıracak şekilde düzenler ve süslerlerdi. Bunun için dışarıya mumlar koyarak , hayalet veya ürkütücü yaratık kostümleri giyerek ruhları korkutup kaçırmaya çalışırlardı . Daha sonraki çağlarda ruhların gezinmesi yönündeki inancın yok olmaya yüz tutması nedeni ile Hallowen için kostüm giymek bir çeşit geleneksel kutlama ve eğlence haline dönüştü.

Benzer başka bir efsaneye göre 31 Ekim gecesi , yeryüzüne inen ruhlar insan kılığına girip yiyecek ve içecek istemek amacıyla kapı kapı gezerlerdi. Ruhlar yiyecek vermeyi kabul eden ev sahiplerine o sene boyunca iyi davranır , red edenleri ise sene boyunca rahatsız ederlerdi. Zamanla bu inanış çocuklar için 31 Ekim gecesi kostümler giyip ev ev dolaşarak "şakamı , şekermi (trick or treath) " sözcükleri ile şeker isteme adetine dönüştü. Şeker veren evlere teşekkür edilir , vermeyenlerin evleri yumurta yağmuruna tutulur. :)

Hallowen Ultima Online dünyasında Osi ile birlikte ilk olarak 2006 yılında başlamış , diğer private sunucularda yer bulmuş , her yıl 10 ve 11 aylarda sürecek şekilde çeşitli etkinliklerle kutlanır.

Osiyi en orjinal hali ile takip eden sunucumuzda bu yıl Hallowen event siz oyuncularımızın erişime açılmıştır.


Trick or Treat

"Trick or Treath" eventiyle sunucumuzda ki evlerinizi çok güzel dekolarla süsleme imkanı bulacaksınız. Bu eventte ödül kazanabilmek için gerek en önemli husus 100 Begging yeteneğine sahip olmanız. Bu yeteneğe sahip bir karakterinizle Sosaria üzerindeki herhangi adı sarı renkli olan vendora "Trick or Treath" yazarak tıklamanız sonucunda size şeker veya belli bir yüzde ihtimalle ev dekorasyon eşyaları verecektir. Eğer Begging yeteneğiniz 100 değil ise deko item alma ihtimaliniz bulunmaz yalnızca şekerle yetinirsiniz.

Kazanabileceğiniz Şekerler
  • Jellybeans Jellybeans.png
  • Nougat Swirl Nougat swirl.png
  • Taffy Taffy.png
  • Wrapped Candy Wrapped candy.png
  • Lollipop in random flavor of Cherry, Lime or Orange Lollipops.png

Dekoratif Eşyalar

Creepy CakeCreepy cake.png
Pumpkin PizzaPumpkin pizza.png
Grim WarningGrim warning.png
Harvest WineHarvest wine.png
Murky MilkMurky milk.png
Mr Plains CookiesMr plains cookies.png
Skulls On PikeSkulls on pike.png
Chair In A Ghost CostumeChair in a ghost costume.png
Excellent Iron MaidenExcellent iron maiden.png
HalloweencGuillotineHalloween guillotine.png
Small WebSmall web orange.pngSmall web black.png
Flaming Scarecrow
Flaming ScarecrowB.jpg


Killer Pumpkins

Sosaria dünyasındaki Moonglow ve Skara Brae şehirlerindeki tarlalarda çiftçiler bu sezon kabak toplamaya başlayabilirler. Kabaklar arasında daha büyük kabaklar Jack O Lanterler spawn olacaktır , bu lantern hareket ettirdiğinizde, ya Jack O Lantern ' e dönüşür yada Killer Pumpkin (Katil Balkabağı) spawn olacaktır. Spawn olan Killer Pumpkini öldürdüğünzde şansa cesedinde aşağıdaki listede yer alan eşyalar yer alacaktır.

Killer_pumpkin.jpg


Killer Pumpkin Düşebilecek Özel Eşyalar:
  • Green Carvable Pumpkin Green Gourd Carvable Pumpkin.jpg
  • Carvable Pumpkin Carvable-Pumpkin.png
  • Obsidian Skull Obsidian-Skull.png (Unconfirmed)
  • Crystal Skull Crystal-Skull.png (Unconfirmed)
  • Jade Skull Jade-Skull.png (Unconfirmed)
Not : Carvable Pumpkinlere şekil verebilmeniz için Jack-O-Lantern-Carving-Kit.png Pumpkin Carving Kit ' e ihtiyacınız olacaktır.

CarvedPumpkin1.png CarvedPumpkin2.png CarvedPumpkin3.png CarvedPumpkin4.png CarvedPumpkin5.png CarvedPumpkin6.png CarvedPumpkin7.png CarvedPumpkin8.png Green Gourd Carvable Pumpkin Both Options.jpg

Pumpkin Carving Kit için şehir mezarlıklarında bulunan Butcher isimli yaratığı kesmeniz gerekmektedir. Butcherdan elde ettiğiniz kit ile Carvable pumkinle değişik şekiller verebileceksiniz.

thebutcher.png

Butcher'ın Bulunduğu Lokasyonlar


Döküman için VaLeX'e sonsuz teşekkürler.