Gölgelerin Arasından... [Ninja Karakter Hakkında]

  • Konbuyu başlatan Idiyoma
  • Başlangıç tarihi
I

Idiyoma

Guest
Herkese merhaba,

İleride ninja karakter ile oynamak isteyen ya da denemek isteyen olursa diye bu karakterin oynanışıyla ilgili çok da teknik olmayan bilgiler vermek istiyorum.

Roleplay bazında bakacak olursak ; Yapı olarak diğer karakterlerden çok farklı bir noktada duruyor. Özellikle klişeleşmiş savaşçı, lord vs roleplayları yapmak sıkıcı geliyorsa ninja karakteri ile bunların dışında bambaşka bir gölge dünyasında kendinizi bulabilirsiniz. Tabi ki bunu destekleyecek oyuncular sunucuda kesinlikle olması gerekiyor.

PvP bazında ise yine farklı bir oyun anlayışı size sunuyor. Burada dikkat edilecek nokta ninja karakter ile ninjutsu skilline sahip bir karakterdir. Ninjutsu skilline sahip bir karakter size bir kaç farklı özellik dışında oynanış mekaniği olarak farklı bir tarz sunmayacaktır ama ninja olarak hazırlanmış bir karakterde oynanış yapısı kesinlikle değişmekte.

İnternette yaptığım araştırmalarda pvp için ninja karaktere uygun olarak archery tercih edilmekte. Sunucuda ilerleyen günlerde durmadan oradan buraya dakikalarca koşarak yapılan PvP lere tanık olacağız. Ninja karakter ile PvP içerisine girmek çok büyük sabır, dikkat ve iyi zamanlama ve oyun ruhunu daha çok yakalayacağınız drag&drop yetenekleriniz ön plana çıkması gerekiyor.

Eğer PvP lerde dakikalarca durmadan koşmaktan sıkıldıysanız, gölgelerin arasında bekleyerek rakiplerinizi tam da en sakin dediği anda nereden çıktığını anlayamadığı saldırılara maruz bırakmak, diğer savaşçılara göre çok daha kolay ölebileceğinizden dolayı adrenalin seviyesini en yukarıya çıkarmak, shadow jump ve mirror image gibi skiller kullanarak normal pvplerde yapamayacağınız varyasonlara gitmek ve rakiplerinizi şaşırtmak, ve oyun oyunu oynarken heyecan yaşamak istiyorsanız ninja karakter bunları ve çok farklı detayları size sunabilir.

Ninja karakterinizi parasal anlamdan desteklemeniz için ikinci bir char olarak tamer yeterli olacaktır. Oyunun içerisine girip haftalarca ve aylarca makroda takılıp en iyi itemlarla pvpye girmeyi beklemenize gerek yok. Parayla satın alabileceğiniz bir kaç tane item ile birlikte karakterinizle çok hızlı bir şekilde oyunun içerisine dahil olabilir ve keyfini çıkarabilirsiniz.

Ayrıca roleplay yapmak istiyorsanız da ilerleyen günlerde kurulacak olan hardcore role play guildi KBNJ ile çok farklı bir ortam bulabilirsiniz. Tabi roleplay arayan ninja dışında oyuncular guilde dahil olmak gerekmeyecek. Sonuçta guild olarak oyunun her anında rp yi benimseyen bir anlayışa sahip olacağız.

Guilde girmek için mi? Oyunda Sensei ile karşılaşmanız, şanslıysanız sizi terslememesi ve bütün bunlar olduktan sonra sabır questleri ve son olarak KBNJ klasiği Hiryu testinden geçmeniz gerekecek.

Saygılarımla,


 
 
  • Beğen
Reactions: Equinox