Exodus Encounter

Argalep

Administrator
Yönetici
1 Ağu 2014
210
38
28
İstanbul
www.quingis.com
300px-Clockwork_exodus.jpgRitüel için Gerekli Anahtarlar
Not: Yapılan veya elde edilen anahtarların 1 hafta yaşam süresi bulunmaktadır.


Savaşçılar

lshenar haritasındaki Exodus zindanında bulunan Exodus yaratıklar ve Dupre'nin adamlarının çantalarından rituel anahatlarını elde edilebilmektedir.

Hırsızlar

Exodus zindanın Exodus_supply_cache.png tuzaklı, kilitli ve gizlenmiş olan kuru sandıkların içinden rituel anahtarları elde edilebilmektedir. Bu kutuları bulmak için Detect Hidden yeteneğini kullanmanız gerekmektedir.


exodus_box-281x300.jpg


Sanatkarlar

 • Kumaş ustası Robe of Rite yapabilmektedir. Bu eşyayı yapabilmek için 6 Leather, 6 Abyssal Cloth, 5 Gold Dust, 1 Fire Ruby ihtiyacı bulunmaktadır.
 • Demir ustası Exodus Sacrificial Dagger yapabilmektedir. Bu eşyayı yapabilmek için 12 Ingot, 2 Blue Diamonds, 2 Fire Ruby, 10 Small Pieces of Blackrock ihtiyacı bulunmaktadır.
 • Yazar ustası Exodus Summoning Rite yapabilmektedir. Bu eşyayı yapabilmek için 5 Taint, 5 Daemon Bone, 5 Daemon Blood, 1 Summon Daemon Scroll ihtiyacı bulunmaktadır.
 • Marangoz ustası Exodus Summoning Altar yapabilmektedir. Bu eşyayı yapabilmek için 1 Nexus Core, 100 Log, 10 Granite Stone, 10 Small Pieces of Blackrock ihtiyacı bulunmaktadır.
Savaş Alanı

Clockwork Exodus ile Ilshanar haritasındaki çorak arazilerde bulunan eski gargoyle şehri Ver Lor Reg'de karşılaşacaksınız. Şehrin arka tarafında ank ve moongate bulunmaktadır.

exodus_city.jpg

Rituel

Ritueli gerçekleştirme için party de olan minimum 2 oyuncu bulunması gerekmektedir. Sadece rituele başkanlık edecek olan kişide Exodus Summoning Altar dahil tüm anahtarlar bulunmalıdır. Diğer katılımcılarda sadece 3 anahtar olması yeterlidir. Ritueli başlatmak için Felucca haritasında bulunan Shrine bölgelerinde (Chaos shrine hariç) bulunmalısınız.

 • Rituele başkanlık edecek kişi ve katılımcılar shrine bölgesinde bulunmalıdır. Rituel başkanı bu bölgede Exodus Summoning Altar'a tıklar ve shrine simgesinin üzerinde Exodus Summoning Tome oluşturur. (Exodus Summoning Altar yok olur)

300px-Exodus_summoning_tome.jpg

 • Robe of Rite herkesin üstünde giyinik olması gerekmektedir. (Rituel kullanılan Robe of Rite aynı rituelde tekrar kullanılamaz.)
 • Exodus Sacrificial Dagger herkesin elinde olması gerekmektedir.
 • Exodus Summoning Rite‎ çift tıklanır ve Exodus Summoning Tome üzerine tıklanır. (Exodus Summoning Rite‎ yok olur)
 • Exodus Sacrificial Dagger çift tıklanır ve Exodus Summoning Tome üzerine tıklanır. (Exodus Sacrificial Dagger yok olur)
Rituel tamamlandıktan sonra, rituel başkanı ritueli bitirmek için katılım sağlayan oyuncular ile Exodus Summoning Tome'un 3 kare etrafında olmalı ve Exodus Summoning Tome'a tek tıklayarak Begin Ritual seçeneğini seçmelidir.

Not: Rituele başlayan her oyuncu bu ritueli bitirmesi gerekmektedir.


Ritual Kuralları

 • Rituel sonrası Ver Lor Reg'e giden oyuncular alandan çıktığı takdirde tekrar giriş yapamazlar.
 • Clockwork Exodus öldürükten 10 dk sonra alandan ayrılmayan oyuncu bulunursa Ilshenar shrinelerinden birine ışınlanırlar.
 • Clockwork Exodus'un canının % 75'ini bulunuyorsa, rituel yapan başka bir ekipde alana dahil olabilir. Clockwork Exodus'un canı %60'in altında ise sadece alanda bulunan ekip Clockwork Exodus ile dövüşme şansına sahip olur taki Clockwork Exodus'un canı %75 olana kadar.
Artifact Listesi :