Elinize Sağlık ama bu oyun böyle olmaz

Phantom

Yeni Üye
21 Mar 2020
4
0
1
33
Üstadım 1 aydır filan oynuyoruz server'ı. diğer arklar teker teker oyundan çekildi zaten. Gm'ye hayatımda 1 kez page attım onada cevap veren bulmak imkansız. oyundan lunada diğer insanlara soru sorim belki bir umut bilen çıkar diye onuda bulmak imkansız.
Ben 1 soru soruyorum sonra farkediyorum ki soru sorduğum adam daha oyunun %99 ını bilmiyor bile ! Bakın bu nokta çok önemli çünkü kalkıp adama yardım etmek için 1 saat anlatıyorum genel giriş aşamasını ama her gördüğüm adama oyunu ben anlatamam ki. Oyun deseniz gereksiz zor ve zevksiz durumda. Oynarken sadece sinir bozan bir yapısı var. Boş zorluklar dolu garip bir oyun elde etmişsiniz. Oyunda dolu olan negatifliklere 1 gram katkı yapacak bir yardım yok. Sanki siz oyunu hiç oynamamışsınız gibi.

Ben buraya gördüğüm tüm negatiflikleri yazacam kalkıp biri bana oyunun şu özelliğini bilmiyorsun çekmesin 1 aydır cromeda 10 sekme oyunla ilgili kaynakları okumaktan gına geldi artık ve o haliyle bile çoğu şey farklı çıkıyor. ( buraya gelip bunları yazamama sebep olan http://www.uoguide.com/Luck sayfasında reforged bu serverda doğru bile değil horned luck reforgelamıyor. 2 gün kastım ben o horned kit için kafayı yemek üzereyim bıtkınlık geldi )

1)Oyunda bariz sorunlar var itemler ismini aldığı özellikten farklı bile düşüyor. Düşünün ismini aldığı özellik propslarında olmuyor ! Sürekli düşük item kalitesi. Elimde 10-15 kadar Legendary item var onlarda cidden görseniz bu kadar alakasız propslu itemlar olur. Oyunu en azından biraz iyi oynayan arkadaşa gösteriyorum o bile içinden bir tane beğenip almadı düşünün ! Bu işte cidden bir sorun var inceleme lazım gibi geliyor.

2)Bu sekmeyi çok uzun tutabilirim. Çünkü oyunda player azlığı aslında birçok sistemi etkiliyor ! Mesela bana siyah cu sidhe tameledim. olasılığı 0.02 gösteriyor. Kırmızı cu sidheli (0.2 olasılıklı olan) biri bulacamda takaslıcam.... yani anlatmak istediğim player azlığı olan oyunda birçok sistem direk bundan etkiliniyor. ama hiçbirine geçici çözüm bile koyacak kadar oyunla ilgilenmemişsiniz.
Yerinizde olsam direk koyacağım sistemlere örnek veriyorum.
- HErhangi 105 bir psyi 105 bir ps ile değiştirme sistemi. 120 yi 120 ile değiştirme sistemi. EKONOMİ YOK OYUNDA. bir ps istiyorsunuz diye 1000 ps kasıyorsunuz. mantığı kaçıyor.
- Crafta bütün banking pointsleri direk %100 e alırım. İsteyen adam ne craflıyorsa craftlasın kardeşim. Konforlu oynasın gitsin pvem yapsın itemlere baksın mapte gezsin takılsın. sonra döner bu adam action charda kasar pvpde yapar oyunda takılırda çünkü bolluğu yaşarken yeni şeyler denemek herkez için eğlenceli oluyor.
- Bod saatini indir gitsin 1-2 saate ve maksimum biriken bod sayısını çıkar 10 a gitsin. Adam neden bodcu kasacam derken 20 karakterle uğraşıyor. BUNUN MANTIĞINI BANA BİRİ AÇIKLASIN ARTIK YA. OSİDen filan örnek vermeyin oside bir tane bodu alırsın. sonra gider pazardan gerekirse alt bodları satın alırsın. BURDA PLAYER YOK. NE istersen kendin yapmak zorundasın.
-BOnded time. Bakın bunu düşürmek oyunu ne etkilicek bir anlatın ya. şunu 1 saat yapsan ne olacak 1 hafta yapsan ne olacak. Adam 2 gün boş bekliyor aman pet ölecek diye. İndir gitsin ya. NE rpgyi etkiler ne birşey.
-Bütün gatherırların gather miktarını artır gitsin. Adam 1 tane mienr açar 1 tane lumberkack bir tane tailor deri toplar 1 tane fisher filan eğlenir. ama mazeme yetmiyor diye 3-5 açacam derken oyun makroaya direniyor. Bİzim bir arkadaş var inat etti ilk günümüzden beri miner açmam diyor mesela. Adam makro sevmiyor. yapmadı yapmıcakta neden insanları sevmediği şeye zorluyorsunuz. Bırakın kim nasıl isterse öyle oynar ya.
-Df girişin kemiğini düşür. düşünme bile. çek 200 e bari oyuna giren arkadşaım dfdeymiş gidim yanına desin muhabbet ortamı olsun. yarım saat 1 k kemik kasma koyarsan insanın gireside gelmez. oside 5 kişi party 200 er topluyor burada biri giriyor diğeri dışarda girmek için 1 k mı toplicak insanları ne bölüyorsunuz gereksiz zorluk örneğinin ağa babası.
- luck sistemi tamamen bugta . Account yaşı satın alma koymazsanız zaten direk oyuna eksik başlıyor. Bir şekilde account yaşı artırma sistemi koymanız lazım. çöp puanıylada olur goldlada olur ama seçeneği vermeniz lazım.
- Skilleri geliştirmeyi dahada kolaylaştırın. BUnu direk yapın gitsin. geçen artık arkadaşlar gönül koydu dedi pvp charı ayarlada birbirimize dalalım. Account ayarlmak 5 saat sürer mi bu sadece skilli. Aslında bu o yunda birçok strateji var ona göre item ayarlıcan filan çok dengeli bir pvpsi var iyi güzelde her bir charı ayarlamak 2 gün yedikten sonra kim niye uğraşsın. İtemi ayrı dert zaten bari char küt diye ortaya çıksın sanki ne değişecek oyunda. lütfen açıklayın ne değişecek?? charı ayarlıyamadık diye 1 günde pvp dende soğuduk. Neyse ben daha 1 saat yazarımda yine saçma sapan cevaplar gelecek sonra oyuna giren 1-2 hafta takılcak zaten bakacak herşey zor bıtkınlık düzeyinde. sürekli sayı azalcak böyle.

Normalde foruma yazacaktım bunu ama bura baktım kapalı sistem sonra servera zarar verdi filan demeyin ki bu saydıklarımı yapsanız server en azından biraz rahatlar. Ben buraya bu kadar neden mi uzun yazdım. Oyunda lunada oyunu anlatıığım 4. playerdan sonra ki sadece genel bilgilerini anlatıyorum. 5. playerda noob cıkınca dedim bu böyle gitmez ben anlata anlata yetişemem ki kendim bile daha oyunun coğu yerini bilmiyorum. Siz playerları tınlamıorsunuz player kalmaz böyle.

Bakın bu kadar yazdım anlamadan okumadan osi şöyle böyle demeyin cidden print screen alır tüm forumlara asarım bunaltı geldi. Tüm arklarda bıraktı yeni gelenlerde 2 gün oynayıp bırakıyor zaten. Sorsanız sizde hiç suç yok. Şu dediklerimi seri şekilde ayarlayın negatif özelliği olursa gelir özür diler ellerinizden öperim o derece. Biraz serverın iyiliğini düşünün !

Merhaba Phantom,

Tüm yazdıkları harfi harfine okudum haklı olduğun ve düzeltilmesi gereken noktalar olabilir (Loot ve Reforge gibi). Genel itibari ile kendi oynamak istediğin sunucu tipini belirtmişsin. Quingis UO olarak bizim görüşümüz ve örnek aldığımız oynanış şekli belirlidir. Elimizden geldiği kadar hatalı kısımları, eksik olduğumuz yerleri tespit edip düzeltme gayreti içerisindeyiz. Bu hedefimize ulaşırken UO'ya gönül vermiş ServUO ekibi ile beraber bu yolda yürüyoruz.

Şahsım adına page attım cevap verilmedi şeklinde yazdığın konu için açıklamam şu şekildedir. İleri yaşını almış, işi gücü, ailesi olan ve hobi olarak bu işi devam ettiren biriyim. Bu nedenle 7/24 tüm sorulara anında yanıt verme gibi bir durumum bulunmamaktadır. Discord kanalındaki arkadaşlara eksik kaldığım bu noktada bana yardım ettikleri için teşekkür ederim.

İyi Oyunlar..

Bakın bu kadar yazdım anlamadan okumadan osi şöyle böyle demeyin cidden print screen alır tüm forumlara asarım bunaltı geldi.

Selahattin misin, Muhittin misin artık her neysen madem yaptığın saçmalıklardan sonra tekrar gelmişsin, adam gibi oyununu oynamaya bak... Yok illa ben saçmalayacağım diyorsan burası sana göre bir yer değil... Git bir PvP serverı bul orada takıl... Tehdit ediyor adama bak :D

Selahattin misin, Muhittin misin artık her neysen madem yaptığın saçmalıklardan sonra tekrar gelmişsin, adam gibi oyununu oynamaya bak... Yok illa ben saçmalayacağım diyorsan burası sana göre bir yer değil... Git bir PvP serverı bul orada takıl... Tehdit ediyor adama bak :D
Sen kimsin ki? Ben kapalı sistemden attım ve tehtid filan etme amaçlı yazmadım ki argalep okumuş güzelde cevap vermiş adam haklı insanların işi gücü var page e tepki gösterdiğimi düşünmüş. Birazda serverla çok oynamıcam demek istemiş gibi üstü kapalı.
Sen neden boş konuşuyorsun hayırdır? Ne pvp serverı , ne alaka bu tepki? Dediklerim rpg yi 1 gram etkileyen değişiklikler değilki ? ki bunlar öneri. Sistemde değişiklik gerekli görülüyor.Argalep bakar eder belki 1-2 eksiği düzeltir kendince çözüm bakar diye kapalı sistemden yazdım. Sen kimsin ?

Kardeş, senin kim olduğunu ve neler yaptığını gayet iyi biliyorum. Şimdi utanmadan gelmişsin tekrar oynuyorsun serverda. Bu sefer düzgün davranacağına tehdit etmişsin bir de. Argalep düzgün cevap verir her zaman. Burası her yoruma açık bir alan, ben de her oyuncu gibi (ki en başından beri 4 yıldır burayım) önerilere yorum yapmak hakkına sahibim. Senin yaptıklarını yapan birine hakettiği gibi cevap yazmak gerekir. Bu sunucunun amacı belli, gidiş yolu belli. Daha önce önerdiğin saçmalıkları tekrar önermişsin. Bu dediklerin ancak PvP serverında olur. Adam gibi oyununu oyna bu sefer de daha önceki gibi olmasın oyunun sonu.

Kardeş, senin kim olduğunu ve neler yaptığını gayet iyi biliyorum. Şimdi utanmadan gelmişsin tekrar oynuyorsun serverda. Bu sefer düzgün davranacağına tehdit etmişsin bir de. Argalep düzgün cevap verir her zaman. Burası her yoruma açık bir alan, ben de her oyuncu gibi (ki en başından beri 4 yıldır burayım) önerilere yorum yapmak hakkına sahibim. Senin yaptıklarını yapan birine hakettiği gibi cevap yazmak gerekir. Bu sunucunun amacı belli, gidiş yolu belli. Daha önce önerdiğin saçmalıkları tekrar önermişsin. Bu dediklerin ancak PvP serverında olur. Adam gibi oyununu oyna bu sefer de daha önceki gibi olmasın oyunun sonu.
Kardeş senden ben bir şey anlamadım o yüzden discorda geldim özelde konuştum birşey anlamadım tuhaf şeyler yazıyorsun. Burada da tuhaf şeyler yazıyorsun direk engelliyorum.

Merhaba Phantom,

Tüm yazdıkları harfi harfine okudum haklı olduğun ve düzeltilmesi gereken noktalar olabilir (Loot ve Reforge gibi). Genel itibari ile kendi oynamak istediğin sunucu tipini belirtmişsin. Quingis UO olarak bizim görüşümüz ve örnek aldığımız oynanış şekli belirlidir. Elimizden geldiği kadar hatalı kısımları, eksik olduğumuz yerleri tespit edip düzeltme gayreti içerisindeyiz. Bu hedefimize ulaşırken UO'ya gönül vermiş ServUO ekibi ile beraber bu yolda yürüyoruz.

Şahsım adına page attım cevap verilmedi şeklinde yazdığın konu için açıklamam şu şekildedir. İleri yaşını almış, işi gücü, ailesi olan ve hobi olarak bu işi devam ettiren biriyim. Bu nedenle 7/24 tüm sorulara anında yanıt verme gibi bir durumum bulunmamaktadır. Discord kanalındaki arkadaşlara eksik kaldığım bu noktada bana yardım ettikleri için teşekkür ederim.

İyi Oyunlar..

Bu arada gerçekten kendim oynamak istediğim için değil 1 aylık testerlık gibi oynadığım için yazdım. Birde gelen playerlarda olaya dahil olabilsinler serverde pvp de dönsün pvem de dönsün herşeyi tek yapmayalım istediğim için yazdım. Gelen kaçmasın en azından mid-game i rahat yaşasın oyunda deneyimlenecek birçok şey varken başlangıç ve mid gamede sıkışıp kalmasın.

Yoksa bu mantığa göre ben bile 500 e yakın ps kastım. kaç tane bodcu kastım craft kastım tamer kastım sampire girmedim daha ama crafta tam olarak girmedim daha itemleri daha değerli geldi onu önceden kasim dedim.

Benim dediğim hiçbir ayar rpg'yi etkilemiyecek ayarlar o yüzden rahatça yazabildim. Aslında yapılan bu değişiklikler sadece oyuna yeni giren birini hızlı şekilde orta game e getirir adam oyunu deneyimler farklı accountlarda kasar. Mesela oyunda sadece tamerdan zevk alan biri dur ben crafta bakim biraz dur birazda pvp yapim diyebilir rahatça. ki pvp charları çeşit çeşit olursa ki mantık o aslında o zaman her çeşit player görülmeye başlanır.

Şimdi diceksiniz bodu hızlandırdık herkez item kastı server pvp servera döndürüyorsun? Aslında hiç alakası yok çünkü bu oyunda en uç item her zaman olacak kasmak isteyen zaten zorlar sonuna kadar öyle oynamayı sevende var. =)

Neyse uzun oldu ben önerilerimi yazdım. Bana göre hemen hemen hepsini uygulasanız bile 1 gram sorun olmaz serverda o kadar net konuşuyorum. Ve bu kolaylıkların çoğu beni etkilemiyor bile. Çoğu aşamayı geçmiş durumdayım zaten yalnız yapılacakların nerdeyse sonundayım iş olsun diye kendimce birşeyler bakınıyorum sürekli =)