Craft ve Reforging

Quebara

Yeni Üye
10 Tem 2017
20
7
3
Arkadaşlar bu konuyuda yeni başlayan arkadaşlara ufak bi rehber olsun diye açıyorum maalesef forum biraz boş ve serverdaki sistemleri bilmeyenler için sürekli birilerine bişiler sormak zorunda kalıyoruz öncelikle ben 20 güne yakındır oynuyorum her şeyi tamamen kavrayamadım ama anladıgım kullandıgım sistemleri anlatmaya calısıyorum yanlışım varsa düzeltirseniz sevinirim zaten serverda pek player göremiyorsunuz serverda zaten herkes kendi işinde gücünde skype odasında online kişilere denk gelirseniz ellerinden geldikçe yardımcı oluyorlar.

İlk önce şöyle başlıyım Craft charlar yine önemli karakterler ama en önemli skill Imbuing ve yine Blacksmith ve Tailor skilleri. Serverdaki bod sistemi hakkında zaten forumda bir başlık var ( https://forum.quingis.com/wiki/yeni-bod-sistemi/ ) Kısaca anlatmaya başliyim ilk önce craft char kasmak ve açmak istiyorsanız bu adımları takip edin.

1. Başlangıç Skilleri

50 İmbuing
10 Bs ( 2 skillin de neden 10 olarak açtıgınızı anlatıcam )
10 Tai
50 Tinker
( Bu arada Gargoyle ırkında olması lazım )

2. Imbu kasma taktiği

ilk önce karakterinizi açtıgınız gibi Focus & Medi skillerinizi kitleyin. Karakterinizin skill cap'i ne kadar dolarsa okadar skill gain zor gelir imbu da diğer sikillere nazaran biraz zor kasılan bir skill zor kasılan dediğime bakmayın 6 saat de 120 yapabilirsiniz sıkı bir şekilde farm yaparsanız. Farm ne alaka derseniz şöyle anlatmaya başlıyım.

Öncelikle imbu kasmak için Royal City deki Soul Forge'un yanında olmanız lazım veya eviniz varsa evinize bir soul forge kurabılırsınız ki bu sizi skill kasarken çok rahatlatır zaten ev fiyatları çok düşün ve Ancient Lichlerden 1.7k civarı bir para düşüyor , zaten imbu kasmak için Ancient Lichleri kısa bi sürede olsa çok çok farmlamak zorunda kalıcaksınız.

Imbu yeteneğinizi 120 yapmanız gerekiyor ki imbunun nimetlerinden faydalanın :) Işın guzel tarafı imbu skillinin ps lerini Questlerle Ellde edebilirsiniz ve questleri yapmasıda yeteri kadar kolay. Royal City deki Soul Forge'un yanında bulunun 4 Gargoyle Kardeşimizin 3 tanesi size 110 115 120 PS leri veriyor.

Nasıl kasarız ? Şöyleki Kesitiğiniz yaratıklardan düşen bütün propslu itemleri parçalayıp fragment topluyorsunuz, size ancient lich kesmenizi tavsiye ederim hem para hemde loot bakımından zengin bi arkadaşımız. Bu topladıgınız propslu itemleri bir wooden box içine doldurun güzelce stock yapın 1000 , 2000 adet propslu item yeterli gelir heralde belki de fazla bile gelebilir.

Bu wooden boxlarda biriktirdiğiniz itemleri parçalayıp fragmentlerine ayırmaya geldi sıra. İşin burda güzel bi yanı var bukadar itemi tek tek parçalayıp skill gain almanıza gerek yok skill tablosundan veya optionsdan use skill , imbuing e tıklıyoruz karşınıza şöyle bir pencere gelicek.

Imbuing_menu_01.jpg


1. Imbue İtem // imbu yapmak istediğiniz itemı seçiniz
2.Reinbue Last // En son yaptığınız imbu işlemini tekrarlar ( eğer başarılı olamadıysanız tekrar ayarlamak yerine hızlı bir yöntem )
3.Imbue Last İtem // Enson imbu yaptığınız itemi seçer ve imbu yapmaya devam edersiniz
4 Imbue Last Property // En son imbu yaptıgınız özelliği yeni bi iteme yapmak istiyorsanız kullanmanız gereken başka bir hızlandırıcı bir yol
5.Unravel İtem // Seçtiğiniz itemi fragmentlerine ayırır ( skill kasmada tek tek itemleri seçebilirsiniz )
6. Unravel Container // Seçtiğiniz kutudaki bütün itemleri fragmentlerine ayırır ve ayırdığı her item için ayrı gain alırsınız , 100 item varsa 10.0 skill gelebilir skill seviyenize göre, ve bu yöntemle elinizde yeteri kadar stock varsa çok hızlı bir şekilde kasabilirsiniz.

Not: Fragmentlerine ayırdığınız zaman düşen itemler ilerde size çok lazım olucak kaybetmemeye dikkat edin hatta ps görevleri bu fragmentlerden isticek.

3. Imbuing

120 Yaptıktan sonra skillinizi istediğiniz itemlere props ekleyebilirsiniz dikkat etmeniz gereken bir kaç nokta var onlardan söz ediyim size.

Ilk önce şunu söyliyim eğer bir iteme Imbu yaparsanız PoF basamazsınız o yüzden Imbu yapacagınız itemi önceden PoF ile durability sini 255 e getirin sonra imbuing yapmaya başlayın.

Imbu yapacagınız itemlerin belli bir property weight değeri vardır, ekliyeceğiniz her özellik bu property weight limitini yavaş yavaş doldurur property weight doldugu zaman veya 5 props a ulaştığı zaman iteminize başka bir işlem uygulayamazsınız. Ayrıca bir iteme en fazla 20 kere imbu yapabılırsınız menüde göreceğiniz üzere :
7Nd705.jpg

Birde şunu söyliyim her silahın kendin özel değişken bir Weight ı vardır Exp Double Axe 600 Weight veriyorsa düz exceptional olmayan Double Axe 500 Weight e sahip yani lootlardan çıkan silahlar exp olmayan silahara göre daha az property limiti olur, ayrıca tek el veya cift el silahlarında arasında bu weight değişir tek el silahlar daha az weight e sahip olup daha düşük oranlarda props eklenir mesela bir Double Axe'a %81 Mana leach ekliye bilirken bir Katanaya %50 ekleye bilirsiniz veya 60 tam emin değilim oranı konusunda ama cift el silahara göre tek el silahlar daha dusuk oranda propslara sahip olabiliyorlar tabi lootdan %100 e kadar yakalaya bilirsiniz ama ozamanda OWER WAİGHT dedigimiz olay gerçekleşe bilir çok fazla props'u veya 3-4 props a sahip olup hepsi %90 & % 100 oranında gelmişse Total property Weight 700 / 450 gibi bir oran gösterebilir ve hiç bir şekiklde imbu yapılamaz.

4. Re- Forging

Bu özelliği kullanmak için Runnic hammer veya Runic kit lazım bunu detaylı bir şekilde anlatmak isterdim ama fazla bu özelliği son güncelleme den sonra fazla kullanmamaya başladım yeterli bilgiyi vereceğim linklerden edinebilirsiniz bi sorunuz olursa pm atarsanız yardımcı olurum.
http://www.uoguide.com/File:Runic_help.jpg
http://www.uoguide.com/Runic_Re-Forging
 
Son düzenleme:
Kusura bakmayın biraz hızlı ve aceleye geldi hatam varsa söyleyin düzeltiyim pek özenemedim.