Argalep

Administrator
Yönetici
1 Ağu 2014
210
38
28
İstanbul
www.quingis.com
Dünyada az sayıda bulunan, size savaşlarda yarar sağlayan kılıçlar, kalkanlar, kıyafetlere artifact denir. Ayrıca dekoratif olan artifact eşyalarda bulunmaktadır.


Çalınabilir Artifact Eşyalar:


Bu artifactler nadirlik derecelerine göre belirli aralıklarla ortaya çıkarlar. Çalmanız için Stealing yeteneğine ihtiyacınız olacaktır. Malas Haritasındaki Doom Dungeon, Tokuno haritası Yomotsu Mines ve Fan Dojo, TerMur haritasındaki Stygian Abyss ve Underworld'de ortaya çıkarlar.


Yaratıklardan Düşen Artifact Eşyalar:


Doom Gauntletteki patronlarla dövüşüp öldürdüğünüzde, artifact eşya kazanma hakkınız vardır. Artifact alma şansınız yüksek değildir. Luck içeren ekipman giymek artifact düşürmenize yardımcı olacaktır. Eğer bir grupla beraber dövüşüyorsanız, en çok hasarı veren oyuncunun şansı etki eder.

Artifact kazandığınız da, direk olarak çantanızda belirir.Champion Spawnlarına katılan oyuncular champion artifactlerini kazanma şansını hak ederler. Champion öldürüldüğünde, champion spawnında canavarları öldüren herhangi bir oyuncunun da artifact kazanma şansı bulunmaktadır. Canavarlara en çok hasarı veren oyuncu en yüksek şansa sahiptir. Champion spawnı başına bir artifact düşme şansı vardır. Her defasında artifact verilecek diye de bir kural bulunmamaktadır. Artifacti alabilmek için champion spawn bölgesinde olmanız gerekmektedir.Peerless Bosses yaratık öldürüldüğünde, cesedinde Peerless artifact bulunma şansı vardır.Minor (küçük) artifactlerin 2 kaynağı bulunmaktadır;

1. Paragon Yaratıklar
2. LeviathanTerMur haritasındaki çeşitli kaynaklardan elde edilirler. Yaratıklardaki artifactlar cesetlerinde bulunurlar.ML Minor artifactlar ML zindanlarındaki Named Monster (İsimli Yaratıklar) lari öldürerek elde edilirler. Bir artifact kazandığınızda, direk çantanıza düşer.Virtue Artifactler, Felucca haritasındaki 7 adet anti-virtue zindanında bulunan herhangi bir yaratığı öldürerek elde edilirler.


Not
: Champion spawnındaki yaratıklardan virtue artifact düşmemektedir.


Tokuno Artifactler, Tokuno haritasında bulunan Yomotsu Mines ve the Fan Dancer Dojo bölgesindeki herhangi bir yaratığı öldürerek elde edilirler.


Not
: Champion spawnındaki yaratıklardan tokuno artifact düşmemektedir.Yapılabilir Artifact Eşyalar
:


Bu artifactlarin yapılabilir olması, bunların kolay elde edilebilir olması anlamına gelmemektedir. Bu artifactlardan birini yapmak için gerekli reçeteyi öğrenmiş olma, gerekli bileşenlerin bulunması ve eşyayı yapmak için gerekli yetenek seviyesine sahip olmalısınız.

Artifact yapıldığında, özel madde veya runic tool kullanımdan gelen bonusları alamazsınız. Scrapper's Compendium haricinde, artifactlar exceptional kalitede yapılamaz.